O tato auta mají Češi v bazarech největší zájem. Přinášíme přehled deseti nejprodávanějších ojetin

Dlouhodobě je v Česku nejprodávanější ojetinou Octavia. Al například v srpnu letošního roku ji na měsíc předběhla Fabia.
10. "Během devíti měsíců letošního roku se v Česku inzerovalo 820 tisíc aut s průměrnou cenou 192 354 Kč," říká Karolína Topolová, ředitelka autobazaru AAA Auto. Desátou nejvyhledávanější ojetinou bylo jak v srpnu, tak i v září Audi A4.
9. Volkswagen Touran je dlouhodobě nejoblíbenějším ojetým MPV na českém trhu.
8. Průměrné stáří ojetých aut se zatím příliš nemění. Češi kupují bazarové auto průměrného stáří 9,6 roku. Osmá příčka patří v září, stejně jako v sprnu, Fordu Mondeo.
7. Z německé trojice Audi - BMW - Mercedes-Benz je mezi ojetinami v Česku nejoblíbenější trojková řada.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
9. 10. 2017 6:58
Stejně jako mezi novými auty, také mezi těmi ojetými si Češi nejraději vybírají Škodovky. Ale nejen je. Vyhledávaným rodinným vozem je třeba Volkswagen Touran, oblíbené manažerské vozidlo je Audi A4 nebo BMW 3. Podívejte se do galerie.

Tady publikujeme přehled nejprodávanějších nových aut v Česku za prvních devět měsíců letošního roku.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy