O tato auta mají Češi v bazarech největší zájem. Přinášíme přehled deseti nejprodávanějších ojetin

Dlouhodobě je v Česku nejprodávanější ojetinou Octavia. Al například v srpnu letošního roku ji na měsíc předběhla Fabia.
10. "Během devíti měsíců letošního roku se v Česku inzerovalo 820 tisíc aut s průměrnou cenou 192 354 Kč," říká Karolína Topolová, ředitelka autobazaru AAA Auto. Desátou nejvyhledávanější ojetinou bylo jak v srpnu, tak i v září Audi A4.
9. Volkswagen Touran je dlouhodobě nejoblíbenějším ojetým MPV na českém trhu.
8. Průměrné stáří ojetých aut se zatím příliš nemění. Češi kupují bazarové auto průměrného stáří 9,6 roku. Osmá příčka patří v září, stejně jako v sprnu, Fordu Mondeo.
7. Z německé trojice Audi - BMW - Mercedes-Benz je mezi ojetinami v Česku nejoblíbenější trojková řada.
Foto: Škoda Auto
Eva Srpová Eva Srpová
9. 10. 2017 6:58
Stejně jako mezi novými auty, také mezi těmi ojetými si Češi nejraději vybírají Škodovky. Ale nejen je. Vyhledávaným rodinným vozem je třeba Volkswagen Touran, oblíbené manažerské vozidlo je Audi A4 nebo BMW 3. Podívejte se do galerie.

Tady publikujeme přehled nejprodávanějších nových aut v Česku za prvních devět měsíců letošního roku.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Interpol varuje před falešnými vakcínami, na koronaviru budou chtít vydělat i zločinci

Organizovaný zločin se bude snažit napojit na distribuci vakcín proti koronaviru, varovala nyní své členské státy mezinárodní policejní organizace Interpol. Široká veřejnost bude podle Interpolu v ohrožení kvůli falešných internetovým stránkám, ale zejména kvůli falešným vakcínám, které by mohly ohrozit zdraví nebo i lidské životy, píše se v tiskové zprávě.

"Zatímco vlády připravují rozjezd očkování, kriminální organizace plánují infiltraci nebo narušení dodavatelských řetězců," uvedl generální tajemník Interpolu Jürgen Stock.

S rušením restrikcí na cestování poroste význam testů na koronavirus a Interpol varuje, že spolu s tím se rozroste i výroba a distribuce neschválených a falešných testovacích sad. Jednotka Interpolu zaměřená na kyberkriminalitu už upozornila, že ze 3000 webů, které nabízejí potencionálně nebezpečná léčiva a zdravotní potřeby, přibližně 1700 skrývá také kybernetickou hrozbu, nejčastěji spamy a phishingové útoky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy