Nejprodávanější ojetá SUV v Česku. Zájem o Škodu Yeti neklesá, další pořadí překvapí

Jan Matoušek Jan Matoušek
14. 11. 2019 6:02
Stejně jako stoupá zájem o nová SUV, stoupá zájem také o ta ojetá. Počet inzerovaných aut této kategorie meziročně stoupl o třetinu na téměř 100 tisíc kusů. Vzhledem k popularitě nových aut ale nestoupl průměrný věk nabízených ojetin - naopak se nepatrně snížil. Která auta jsou v bazarech aktuálně nejpopulárnější, najdete v galerii.
Foto: Hyundai

Situace na trhu

Jaká je aktuální situace na trhu s ojetými SUV? Podle monitoringu, který provádí síť bazarů AAA Auto, je v Česku inzerováno aktuálně 99 785 SUV. To je o třetinu více než v loňském roce. Průměrná cena takového auta je 299 900 korun, průměrné stáří potom 6,6 roku. To jsou hodnoty jen minimálně odlišné od těch v loňském roce - tehdy byla průměrná cena 299 tisíc korun a stáří 6,7 roku.

Průměrný nájezd je 112 tisíc kilometrů, zajímavé je, že i přes kritiku naftových motorů i fakt, že řada automobilek od tohoto typu pohonu upouští, jsou právě dieselová SUV inzerovanější než benzinová.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy