Obrazem: V tunelu Blanka vrcholí poslední zkoušky. Ke slovu přišel i umělý kouř

Obrazem: V tunelu Blanka vrcholí poslední zkoušky. Ke slovu přišel i umělý kouř
Tunel Blanka se otevře 19. září ve 14 hodin, samotnému provozu bude předcházet komorní akce spojená s přestřižením pásky u vjezdu na Letné. Teď je ještě potřeba zkontrolovat třeba funkčnost všech čidel.
Na svém místě už jsou všechny zádržné systémy zmírňující následky případných nehod.
Nezbytné je rovněž prověřit součinnost s policií, hasiči a zdravotnickou záchrannou službou.
Proto se opět nasimuloval požár auta.
Foto: Vojtěch Marek
Radek Pecák Radek Pecák
14. 9. 2015 11:30
Funkčnost všech možných systémů pražského tunelového komplexu Blanka prověřují do středy pracovníci společnosti ČKD Praha DIZ, což je generální dodavatel technologií sloužících k zabezpečení provozu a bezpečnosti., budou ještě do středy prověřovat funkčnost. Součástí zkoušek je i schopnost složek záchranného systému reagovat na mimořádné situace, například na hořící auto v jedné části tunelu.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Pokus o start rakety společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil

První testovací let rakety vesmírné společnosti Virgin Orbit miliardáře Richarda Bransona se nezdařil kvůli blíže nespecifikované poruše. Raketa vypuštěná ze speciálně upraveného letounu měla na oběžnou dráhu dopravit satelit, selhala však krátce po startu. S odvoláním na prohlášení společnosti o tom dnes informovala agentura Reuters.

Více než 21 metrů dlouhá raketa LauncherOne měla odstartovat ve výšce 10.600 metrů ze speciálně upraveného letounu boeing 747 pojmenovaného jako Cosmic Girl (Vesmírná dívka).

Zdroj: ČTK
Další zprávy