Pokusy o zrychlení alespoň na 100 km/h mohou v nejpomalejších autech na českém trhu trvat i více než 17 sekund.
27. Poměrně dost aut má stejný čas 14,9 sekundy potřebný ke zrychlení na stokilometrovou metu. Jedním z nich je Volkwagen Polo, pokud ho pohání litrový tříválec o výkonu 55 kW.
26. Pokud má Ford Fiesta pod kapotou 1,1litrový tříválec o výkonu 51 kW, potřebuje k zrychlení z nuly na 100 km/h také 14,9 sekundy.
25. Škoda Citigo a Volkswagen Up se silnější variantou tříválce, tedy o výkonu 55 kW, který je spřažen s automatem, zrychlují stejně jako Fiesta a Polo, tedy za 14,9 sekundy.
24. Škodě Fabia Combi už zvoní umíráček, k dispozici jsou už jen skladové vozy. S motorem 1.0 MPI/55 kW se připravte na to, že jízda bude vždy spíše rozvážná. A to zejména v případě, že ji navíc naložíte zavazadly. Zrychlení na 100 km/h totiž běžně zvládá až za 14,9 s.
Eva Srpová Eva Srpová
17. 5. 2018 6:43
Sestavili jsme přehled 27 nejpomalejších aut na českém trhu. Na stokilometrové zrychlení často potřebují více než patnáct vteřin, to nejpomalejší dokonce 17,6 sekundy. Podívejte se do galerie.

před 5 hodinami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.