Foto: Na nový Rolls-Royce Phantom se čekalo 14 let. Přepychovou limuzínu ozdobí i 3D tisk

Foto: Na nový Rolls-Royce Phantom se čekalo 14 let. Přepychovou limuzínu ozdobí i 3D tisk
Lehký styling obdržela také kapota. To vynikne hlavně v dvoubarevném provedení.
Zajímavostí je, že limuzína je o téměř osm centimetrů kratší než její předchozí verze. Bude se ale i nadále vyrábět ve dvou délkách.
Z bočního pohledu se prakticky nic nezměnilo. Phantom lze tak snadno zaměnit s jeho předešlou verzí.
Vůz ovšem nově využívá hliníkovou platformu, díky které shodil přebytečné kilogramy. Nově váží jen 2,7 tuny.
Foto: Rolls-Royce
Jan Markovič Jan Markovič
28. 7. 2017 8:25
Palubní desku může ozvláštnit struktura DNA majitele z 3D tiskárny zdobená zlatem. Auto se vzhledově příliš nezměnilo, nový Phantom je ale kupodivu kratší. Vůz pohání benzinový dvanáctiválec s přeplňováním. Díky použité hliníkové konstrukci už limuzína váží „jen“ 2,7 tuny. Prohlédněte si ji v galerii.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Účastníci berlínské konference se dohodli na dodržování embarga v Libyi

Účastníci konference o Libyi se v neděli dohodli na dodržování stávajícího zbrojního embarga a jeho lepší kontrole. Zavázali se také, že ukončí vojenskou podporu znesvářených stran. Na tiskové konferenci po skončení konference to uvedli generální tajemník OSN António Guterres německá kancléřka Angela Merkelová, která schůzku na nejvyšší úrovni svolala.

"Nemůžu dostatečně zdůraznit, že neexistuje žádné vojenské řešení konfliktu v Libyi, na tom se shodli všichni účastníci konference," řekl Guterres. "A dnes se také všichni účastníci této konference zavázali do tohoto ozbrojeného konfliktu nebo vnitřních záležitostí Libye nezasahovat," poznamenal.

"Můžu potvrdit, že všichni jsou zajedno, že chceme respektovat zbrojní embargo, a že bude také více kontrolováno než v minulosti," uvedla zase Merkelová, podle níž je důležité, aby závěry konference nyní potvrdila také Rada bezpečnosti OSN.

Berlínského jednání se zúčastnili mimo jiné ruský prezident Vladimir Putin, francouzský prezident Emmanuel Macron nebo americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byli v březnu 2018 otráveni bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy