Aukce Lady Niva skončila totálním fiaskem. Měla stát milion, prodala se za pakatel

Foto: Dirk de Jager/RM Sotheby's
Jan Matoušek Jan Matoušek
19. 9. 2018 6:02
Mohl to být jeden z nejdražších automobilů Lada v historii. Aukční síň RM Sotheby’s nabízela začátkem září v londýnské aukci mezi jinými také Nivu z roku 1979. Nešlo ovšem o zcela sériový kus, nýbrž o dakarský speciál z ročníku 1981, s nímž se na start slavné soutěže postavil François Jeanson se svým synem. Odhadovaná cena za vůz se měla pohybovat někde mezi 50 a 75 tisíci librami, tedy v přepočtu mezi 1,43 až 2,146 miliony korun. Reálná částka ale byla nakonec mnohem menší. Za kolik se speciální Niva prodala, i podrobnosti o ní najdete v následující galerii.

Pokud vás zajímá, jaká terénní auta s pohonem všech kol a cenou do půl milionu je dnes možné koupit v Česku, podívejte se zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Armáda USA po incidentu pozastavila letecký výcvik Saúdů na Floridě

Americké velení dnes pozastavilo letecký výcvik saúdskoarabských vojenských studentů na třech floridských základnách. O opatření, které se týká 300 frekventantů, informoval média představitel armády Clay Doss. Důvodem je incident z minulého týdne, kde saúdskoarabský student na základně Pensacola zabil tři lidi.

Pachatelem, který se na základně účastnil výcviku, byl jednadvacetiletý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou dosud neznámé.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA, Kanada a Mexiko se dohodly na nové podobě obchodní smlouvy

Spojené státy, Kanada a Mexiko se dohodly na upravené podobě nové severoamerické dohody o volném obchodu. Diplomatičtí zástupci dnes dohodu podepsali v Mexiku, smlouvu však ještě musejí ratifikovat zákonodárci všech tří zúčastněných zemí. Upravená dohoda má podporu Bílého domu i amerických demokratů, kteří mají většinu ve Sněmovně reprezentantů USA a kteří požadovali změny oproti původní podobě smlouvy sjednané administrativou amerického prezidenta Donalda Trumpa už v loňském roce.

Demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová dnes uvedla, že upravená dohoda je nesrovnatelně lepší než původní plán Trumpovy administrativy z loňského roku. Dodala, že úpravy zahrnují například přísnější pravidla pro trh práce a ochranu životního prostředí.

Trump sám dnes zdůraznil, že nová obchodní dohoda bude pro Spojené státy "skvělá". "Bude to nejlepší a nejdůležitější obchodní dohoda, jakou kdy USA uzavřely," prohlásil. "Konečně skončí naše nejhorší obchodní dohoda, NAFTA," dodal prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy