Kreativní automechanika pro pokročilé: další "skvělé" zlepšováky domácích kutilů

Dan Poláček Jan Matoušek Dan Poláček, Jan Matoušek
4. 10. 2022 6:02
Když člověk nabourá své auto, je možné ho opravit mnoha způsoby. Leckdo vyhledá pomoc zkušeného mechanika nebo rovnou celého servisu, jiný se ale o opravu pokusí vlastními silami. Jak je přitom vidět v následující galerii, ne vždy se oprava auta povede podle představ a především podle pravidel bezpečnosti. Kreativitě se však rozhodně meze nekladou.

Na první sadu kreativních způsobů, jak opravit své auto, se podívejte zde.

Místo dveří pořádné prkno

Majitel třídveřového černého SUV zjevně dostal ránu z boku, která jeho autu úplně zničila dveře u spolujezdce. Protože ale neměl zrovna po ruce náhradní pro stejný model, rozhodl se použít, "co garáž dala". Místo dveří tak je dřevěné prkno, navíc s panty jako z nějaké staré stodoly. Že chybí boční okénko, evidentně nikomu nevadí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Turecku našli patrně nejstarší rytinu s příběhem, zobrazuje muže a zvířata

Archeologové v Turecku objevili zřejmě nejstarší umělecké zobrazení příběhové scény, kamenný panel s rytinami ukazuje divoká zvířata a muže, který se drží za penis. Podle nich neolitický reliéf vznikl nejspíše kolem roku 11 000 před naším letopočtem a pravděpodobně odráží proměňující se vztah zvířat a člověka v době, kdy začaly během tak zvané neolitické revoluce vznikat první usedlé společnosti založené na zemědělství.

Archeologové o nálezu kamenné lavice s rytinami v lokalitě Sayburç na jihovýchodě Turecka informovali v odborném magazínu Antiquity.

Podle nich je odkryté zobrazení nejstarším, u kterého lze vysledovat časovou následnost jednotlivých scén, které tak vyprávějí ucelený příběh. "Můžeme se domnívat, že se tady začal formovat jakýsi komplexní příběh, že byl rozhodující pro formování ideologie dané komunity a byl předáván dalším generacím," citoval server The Art Newspaper vedoucí výzkumu, archeoložku Eylem Özdoganovou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy