Kempování v Chorvatsku nepatří mezi nejlevnější dovolené. Úroveň ubytování je tady ale vysoko

Kemp Stupica.
Pokud míříte na východní pobřeží Istrie, nemůžete opominout letovisko Rabac a starobylé městečko Labin. Mezi nejznámější kempy této oblasti patří Marina, kterou budou znát především potápěči.
Marina se rozkládá na poloostrově, který má rozlohu pouhých 5 ha a nabízí okolo 300 ubytovacích míst. Některá mají k dispozici pouze elektrický proud, některé však i vodu nebo gril.
Kemp má otevřeno od konce března do konce října a mimo sezonu zde seženete ubytování za 28,30 eura pro dvě osoby na den. V hlavní sezoně od července do konce srpna stejné služby stojí již 43,60 eura.
K dispozici je zde potápěčské centrum, kde si můžete udělat kurz nebo následně se potopit do temných hlubin. Ani to dnes není v Chorvatsku levná zábava. Mimo sezonu jsem za jeden ponor s vlastní výstrojí zaplatil přes 300 kun, což je v přepočtu přes 1000 korun.
Foto: Camping Adriatic
Jiří Kaloč
3. 7. 2018 6:00
Letní dovolená na Jadranu má mnoho podob. Záleží na tom, jaké máte priority a co od ní očekáváte. Můžete jet do hotelu s plnou penzí nebo zvolit některý z mnoha nabízených apartmánů. Ale můžete se také ubytovat v kempu. I zde se nabízí řada možností. Základem je samozřejmě stan, ale mnozí si dotáhnou k moři vlastní karavan nebo přijedou obytným automobilem. Chorvatské kempy nabízejí také vlastní ubytování v různě vybavených (... a různě drahých) bungalovech. My jsme v květnu vyrazili na poloostrov Istria obytným automobilem a tři zajímavé kempy jsme si vyzkoušeli.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy