K moři a zpět na jednu nádrž? Vybrali jsme 20 nejlevnějších aut s dojezdem přes 1200 kilometrů

Foto: Peugeot
Jan Markovič Jan Markovič
21. 8. 2018 6:13
Hledáte auto s nejdelším dojezdem? Vybírejte hlavně mezi Francouzi. Díky úsporným naftovým motorům nemusí mít až zas tak velkou nádrž, aby zvládli na jedno natankování ujet přes 1200 kilometrů. Například hatchback Peugeot 308 se chlubí dokonce 1433 km dojezdu. Dvě desítky vozů z našeho výběru se navíc vejdou do 450 tisíc korun.

Informace o dojezdu vychází z dat serveru Vybermiauto, který porovnává objem palivové nádrže s oficiálním údajem průměrné spotřeby.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy