Toto je 25 nejprodávanějších aut Evropy. Nechybí dvě škody, hyundai se do výběru nedostalo

Suverénním lídrem evropského trhu je už několik generací Volkswagen Golf.
25. Audi A3 (84 171 registrací) - Zástupce automobilky z Ingolstadtu v nižší střední třídě pronikl do TOP25, přestože jeho prodeje meziročně poklesly o 7 procent.
24. Ford Kuga (86 794) - První a zdaleka ne poslední SUV v tomto žebříčku. Na rozdíl od Audi se prodeje Kugy meziročně zvýšily o 11 procent, což koresponduje s nárůstem prodejů vozidel SUV o 24 procent.
23. Peugeot 308 (89 025) - Další reprezentant tradičního segmentu zaznamenal meziročně pokles prodejů o 4 procenta, ale v evropské TOP25 se stále drží.
22. Opel Astra (89 938) - Ještě větší ztráty si připsal zástupce Opelu v nižší střední třídě: meziročně o celých 33 procent. Podobně se nedařilo ani modelům Mokka, Corsa a Meriva. Německá automobilka po vstupu do koncernu PSA neprožívá nejlepší rok.
Foto: Volkswagen
Jiří Kaloč
20. 8. 2018 14:56
Evropský trh s novými automobily trhá rekordy, první letošní půlrok je z hlediska prodejů vůbec nejúspěšnějším v tomto století. Podle statistik společnosti JATO bylo od ledna do konce července zaregistrováno celkem 8,66 milionu nových automobilů, což představuje meziroční nárůst o 2,7 procenta. Ve 20 z 27 sledovaných evropských trhů přitom prodeje rostly. Podívejte se na nejlepší evropskou "pětadvacítku" podle jednotlivých modelů.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před více než měsícem násilím převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům. Na řadě míst proti demonstrantům zasáhly bezpečnostní síly.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie použila slzný plyn a zábleskové granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, policisté rozháněli demonstraci střelbou. Podle tvrzení sedmi svědků při tom použili ostré náboje. Zatím nejsou zprávy, že by tam byli mrtví či zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy