Kolik stály nejdražší autonehody v Česku? Rekord drží shořelé Lamborghini

Eva Srpová Eva Srpová
8. 6. 2017 6:47
Kolik může stát škoda na zničeném autě po autonehodě, které mělo sjednané havarijní pojištění? Přinášíme přehled několika českých pojišťoven. Ne všechny však byly ochotny informace poskytnout. Částka 5,8 milionů za zdevastované Lamborghini Huracán je však rekordní.

Pojišťovny se shodují v tom, že daleko větší škody než za zničená auta, jejichž majitelé měli sjednané havarijní pojištění, zaznamenávají v případě újmy na zdraví. Takové částky se mohou vyšplhat do mnohamilionových výšin.

My jsme se však tentokrát pokusili vypracovat přehled nejdražších autonehod, při nichž se vyplácelo pouze za zničená auta. Vycházíme z podkladů, které nám poskytly přímo pojišťovny.

Foto: Výrobci

Lamborghini Huracán

S přehledem nejdražší autonehodu evidovala pojišťovna Allianz v roce 2014. Tehdy v Česku registrované Lamborghini Huracán dostalo smyk na maďarské dálnici a částka vyplacená v rámci havarijního pojištění se vyšplhala na 5,8 milionu (ilustrační foto).

 

Právě se děje

před 14 minutami

V indické nemocnici podlehla zraněním mladá žena, kterou před dvěma dny přepadla a zapálila skupina útočníků. K soudu vypovídat jako oběť znásilnění.

před 16 minutami

Česko má před sebou první lyžařský víkend nové sezony

Jako první spustily vleky v pátek skiareály v Branné a v Karlově v Jeseníkách, dnes se rozjedou na Černé hoře u Janských Lázní a v Malé Úpě v Krkonoších, na šumavské Kvildě, beskydském středisku Bílá a ve Stupavě na Uherskohradišťsku. V porovnání s loňským rokem ale většinou zahajují sezonu o něco později. Ostatní areály pokračují v přípravě na sezonu a zasněžují, přírodního sněhu totiž mají minimum.

Na otevření se teprve připravuje i největší krkonošské středisko Špindlerův Mlýn. Na dnešek a neděli má sice naplánovaný program SkiOpening, sezonu zahájí ale až v pátek 13. prosince.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Bílý dům oznámil, že se nehodlá účastnit řízení v Kongresu, které se týká možné ústavní žaloby na prezidenta Donalda Trumpa

Trump čelí snaze demokratů zbavit ho funkce kvůli červencovému telefonátu, v němž vyzýval nového ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby spolupracoval na vyšetřování jeho demokratického politického rivala Joea Bidena. Demokraté to označují za nepřípustné zatahování cizího státu do kampaně před prezidentskými volbami, které Američany čekají příští rok v listopadu.

Právní poradce Bílého domu Pat Cipollone označil vyšetřování prezidenta Trumpa kvůli ukrajinské aféře za "naprosto neopodstatněné" a nespravedlivé. 

Podle stanice CNN by členové právního výboru měli o žalobě hlasovat v týdnu od 9. prosince. Celá Sněmovna reprezentantů by pak mohla o ústavní žalobě rozhodovat v předvánočním týdnu po 16. prosinci. Poté se obžaloba dostane k projednání Senátu, kde však Trumpovi republikáni mají většinu a je krajně nepravděpodobné, že by návrh zbavit prezidenta úřadu podpořili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy