Kolik stály nejdražší autonehody v Česku? Rekord drží shořelé Lamborghini

Eva Srpová Eva Srpová
8. 6. 2017 6:47
Kolik může stát škoda na zničeném autě po autonehodě, které mělo sjednané havarijní pojištění? Přinášíme přehled několika českých pojišťoven. Ne všechny však byly ochotny informace poskytnout. Částka 5,8 milionů za zdevastované Lamborghini Huracán je však rekordní.

Pojišťovny se shodují v tom, že daleko větší škody než za zničená auta, jejichž majitelé měli sjednané havarijní pojištění, zaznamenávají v případě újmy na zdraví. Takové částky se mohou vyšplhat do mnohamilionových výšin.

My jsme se však tentokrát pokusili vypracovat přehled nejdražších autonehod, při nichž se vyplácelo pouze za zničená auta. Vycházíme z podkladů, které nám poskytly přímo pojišťovny.

Foto: Výrobci

Lamborghini Huracán

S přehledem nejdražší autonehodu evidovala pojišťovna Allianz v roce 2014. Tehdy v Česku registrované Lamborghini Huracán dostalo smyk na maďarské dálnici a částka vyplacená v rámci havarijního pojištění se vyšplhala na 5,8 milionu (ilustrační foto).

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Krupobití a bouřky zasáhly Jihomoravský kraj. Dálnice D2 je neprůjezdná kvůli pádu vedení

Bouřky a krupobití zasáhly večer Jihomoravský kraj, především Břeclavsko. Kvůli spadlým drátům elektrického vedení je v obou směrech neprůjezdná dálnice D2 v okolí Břeclavi. O neprůjezdné dálnici informoval mluvčí policie David Chaloupka. Hasiči zatím mají 30 výjezdů, řeší utržené střechy i spadlé stromy. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška.

Chaloupka zatím nemá informace, že by fungoval na dálnici odklon nebo jak velká je kolona. "Stalo se to před chvílí," poznamenal mluvčí. Podle něj má policie nahlášených v souvislosti s počasím více událostí, mezi které patří dům bez střechy, spadený strom na auto, ale taky plechová garáž, která uletěla.

Případy řeší i hasiči. "Máme tam ulítlou střechu, spadenou stěnu v kuchyni, spadené dráty elektrického vedení, ale také okna rozbitá kroupami," řekl Mikoška.

Zdroj: ČTK
Další zprávy