Kolik stály nejdražší autonehody v Česku? Rekord drží shořelé Lamborghini

Eva Srpová Eva Srpová
8. 6. 2017 6:47
Kolik může stát škoda na zničeném autě po autonehodě, které mělo sjednané havarijní pojištění? Přinášíme přehled několika českých pojišťoven. Ne všechny však byly ochotny informace poskytnout. Částka 5,8 milionů za zdevastované Lamborghini Huracán je však rekordní.

Pojišťovny se shodují v tom, že daleko větší škody než za zničená auta, jejichž majitelé měli sjednané havarijní pojištění, zaznamenávají v případě újmy na zdraví. Takové částky se mohou vyšplhat do mnohamilionových výšin.

My jsme se však tentokrát pokusili vypracovat přehled nejdražších autonehod, při nichž se vyplácelo pouze za zničená auta. Vycházíme z podkladů, které nám poskytly přímo pojišťovny.

Foto: Výrobci

Lamborghini Huracán

S přehledem nejdražší autonehodu evidovala pojišťovna Allianz v roce 2014. Tehdy v Česku registrované Lamborghini Huracán dostalo smyk na maďarské dálnici a částka vyplacená v rámci havarijního pojištění se vyšplhala na 5,8 milionu (ilustrační foto).

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy