Jaguar prodává deset kompletně zrenovovaných vozů E-Type z vlastní dílny. Cena je ohromná

Eva Srpová Eva Srpová
13. 4. 2017 11:30
Divize Jaguar Classic, tedy oddělení, které se v této automobilce zaměřuje na klasické vozy, uvádí svůj nový program Reborn. V tuto chvíli nabízí k prodeji deset špičkově zrenovovaných modelů E-Type Series 1.
Jaguar vám ochotně prodá precizně zrenovovaný E-Type. Připravte si ale hodně velké prasátko s úsporami.
Jaguar vám ochotně prodá precizně zrenovovaný E-Type. Připravte si ale hodně velké prasátko s úsporami. | Foto: Jaguar

Oddělení Jaguar Classic uvádí svůj nový program Reborn, který se inspiroval úspěšným programem Classic od Land Roveru pro modely Series I a Range Rover.

Díky tomuto programu se nyní můžete zajímat o koupi jednoho z deseti kompletně zrenovovaných vozů E-Type Series 1 z dílny v Coventry. První kupé E-Type Series 1 z roku 1965 se 4,2litrovým motorem, které vidíte na fotografiích, se představilo na dubnové akci Techno-Classica Essen show.

E-Type Series 1 dostal řadový šestiválec s výkonem 198 kW a jel rychlostí 240 km/h. Záhy se stal kultovním sportovním vozem.
E-Type Series 1 dostal řadový šestiválec s výkonem 198 kW a jel rychlostí 240 km/h. Záhy se stal kultovním sportovním vozem. | Foto: Jaguar

Program E-Type Reborn představuje kompletní servis a nabízí zákazníkům možnost zakoupit si sběratelské vozy přímo od původního výrobce vozidla.

Každý E-Type v  programu Reborn je zcela zrenovován podle původní tovární specifikace z roku 1960. Absolutní autenticitu vozů zajišťují také záznamy a originální kresby, které vlastní Jaguar Heritage Trust, a desítky let zkušeností týmu. Jaguar si prý dává hodně záležet na nových dílech, které jsou eventuálně potřeba vyrobit.

Do E-Typu se zamilovaly i celebrity, vlastnil ho například i Steve McQueen, Frank Sinatra nebo Brigitte Bardot
Do E-Typu se zamilovaly i celebrity, vlastnil ho například i Steve McQueen, Frank Sinatra nebo Brigitte Bardot | Foto: Jaguar

E-Type je bezesporu jedním z nejikoničtějších sportovních vozů všech dob. "Jsme rádi, že můžeme dát nový život těmto klasickým automobilům a nabídnout je náročným zákazníkům po celém světě. Zdroje a informace dostupné pro odborné techniky Jaguar Classic jsou bezkonkurenční, což zaručuje nejvyšší míru autentické renovace," řekl Tim Hannig, šéf Jaguar Land Rover Classic.

První vozidlo, které projde kompletním procesem Reborn, je kupé s pevnou střechou Series I v barvě Opalescent gunmetal grey. Původně byl vůz exportován do Kalifornie v květnu 1965 a najel 78 000, než byl pak v roce 1983 odložen ke konzervaci. Zachoval si svoje číslo karoserie, motor a převodovku, přičemž všechny tyto součásti byly zrestaurovány.

První takto zrenovovaný kus se představuje na autoshow v Essenu konané v dubnu letošního roku.
První takto zrenovovaný kus se představuje na autoshow v Essenu konané v dubnu letošního roku. | Foto: Jaguar

Technici se snaží o to, aby se co nejvíce částí z původního vozidla pokud možno zachovalo nebo zrekonstruovalo a opravilo podle zadávací dokumentace. Všechny díly, které jsou zničené a nejsou opravitelné, se nahrazují novými z vlastní dílny. Části karoserie se v případě koroze vytvářejí na míru tak, aby byl co nejvíce zachován původní vzhled. Tým se dokonce vrátil ke stejnému typu bodového svařování při montáži těchto panelů.

Řada vylepšení z novějších vozů E-Type může být začleněna do obnovy vozu za příplatek na přání zákazníka, včetně vylepšeného chlazení, plně synchronizované převodovky (v případě, že ji model původně nemá) nebo brzdových třmenů Series 2. Ceny jednotlivých vozů od Jaguar Classic závisí na konkrétní specifikaci, avšak Jaguar nám prozradil, jak velký by měl být minimální obnos, který by si měl na takto precizně zrenovovaný vůz zákazník připravit. A opravdu to není málo, v přepočtu 9 milionů. Cena za raritnější nebo zkrátka lepší kousky může být i o několik milionů vyšší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelná se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy