Ideální rodinný společník: Přehled kombíků s překvapivě nízkou spotřebou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 8. 2019 6:04
Hledáte-li ideálního rodinného společníka na dlouhé cestování, může jím být stále ještě kombi. Nejde sice o tolik módní záležitost jako v případě SUV, vnitřním prostorem se ale kombíky populárnější karoserii minimálně vyrovnají. A protože nedisponují zvýšenou světlou výškou nebo tak robustní karoserií, jsou mnohdy i úspornější. V galerii si prohlédněte dvanáct kombíků všech velikostí aktuálně dostupných na českém trhu s nejnižší spotřebou paliva.
I velká kombi mohou být úsporná. Důkaz? Peugeot 508 SW.
I velká kombi mohou být úsporná. Důkaz? Peugeot 508 SW. | Foto: Peugeot
Foto: Fiat

Fiat Tipo Kombi - 4,2 l / 100 km

Italské kompaktní kombi je nejúspornější v naftové verzi 1.3 MultiJet. Ostatně vozy s jiným než naftovým motorem v tomto přehledu nejsou - ačkoliv jsou tyto jednotky často terčem kritiky, úsporností se jim benzinové motory vyrovnat zatím příliš neumí.

Zpátky však k Fiatu. Jeho třináctistovka má 70 kW a je kombinovaná s manuální pětistupňovou převodovkou. Spotřeba se pohybuje na úrovni 4,2 l / 100 km, cena za tuto jednotku startuje na akčních 428 500 korunách.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Finále Muchové se odkládá, v Soulu prší

Finále na tenisovém turnaji v Soulu mezi Karolínou Muchovou a Magdou Linetteovou z Polska nezačne kvůli dešti dřív než v 11:00 SELČ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy