Ideální rodinný společník: Přehled kombíků s překvapivě nízkou spotřebou

Jan Matoušek Jan Matoušek
9. 8. 2019 6:04
Hledáte-li ideálního rodinného společníka na dlouhé cestování, může jím být stále ještě kombi. Nejde sice o tolik módní záležitost jako v případě SUV, vnitřním prostorem se ale kombíky populárnější karoserii minimálně vyrovnají. A protože nedisponují zvýšenou světlou výškou nebo tak robustní karoserií, jsou mnohdy i úspornější. V galerii si prohlédněte dvanáct kombíků všech velikostí aktuálně dostupných na českém trhu s nejnižší spotřebou paliva.
Foto: Fiat

Fiat Tipo Kombi - 4,2 l / 100 km

Italské kompaktní kombi je nejúspornější v naftové verzi 1.3 MultiJet. Ostatně vozy s jiným než naftovým motorem v tomto přehledu nejsou - ačkoliv jsou tyto jednotky často terčem kritiky, úsporností se jim benzinové motory vyrovnat zatím příliš neumí.

Zpátky však k Fiatu. Jeho třináctistovka má 70 kW a je kombinovaná s manuální pětistupňovou převodovkou. Spotřeba se pohybuje na úrovni 4,2 l / 100 km, cena za tuto jednotku startuje na akčních 428 500 korunách.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Nebudu tolerovat násilí na demonstrantů policistech, řekl nový francouzský premiér Castex

Nový francouzský premiér Jean Castex si pro nadcházející dva roky vytkl za cíl boj proti násilí a terorismu. Útoky na policisty i běžná kriminalita občany znepokojují a lidé žádají "rozhodnou a nekompromisní reakci státu", řekl podle agentury DPA Castex při představení programových priorit svého nového kabinetu ve francouzském parlamentu. V ekonomice hodlá premiér prosazovat snižování daní, transformaci průmyslu, investice do zelených technologií i pokračování sporné důchodové reformy.

Castex v projevu hovořil i o brutálním útoku na řidiče autobusu v jihofrancouzském Bayonne či o nedávných násilnostech v Dijonu a okolí. V mnoha oblastech drobná kriminalita, nezdvořilosti, zesměšňování, urážky či obchod s drogami zesílily natolik, že lidem brání v normálním životě, míní Castex.

"Naší policii a našim četníkům… chci jménem národa vyjádřit svou nejhlubší úctu a vděčnost," řekl novopečený šéf francouzské vlády. Dodal, že nebude tolerovat násilí, které během protestů páchá násilnická menšina demonstrantů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy