Foto: To jsou nejzajímavější stroje, které mají hasiči v garážích. Nechybí tank ani obojživelník

V těžko přístupných terénech, například lesích, se hasičům při hašení požáru hodí požární tank. Toto je stroj SPOT 55 a v Česku je jen jeden.
Tohle je T815 AV15. Vyjíždí k případům, kdy je potřeba vyprošťovat uvázlou techniku nebo materiál.
Zvládne tedy vyprostit a táhnout na laně, tyči nebo pomocí jeřábu jak různé stroje, tak třeba odstranit padlé stromy a podobně.
Vůz je vybaven jeřábem a měří na délku deset metrů.
V současnosti hasiči mají čtyři tyto stroje v různých koutech ČR.
Foto: HZS ČR
Eva Srpová Eva Srpová
Aktualizováno 18. 3. 2017 19:25
Hasičský záchranný sbor má v arzenálu všelicos. Vedle různých úprav modelu Tatra T815 nosí červenou barvu také další velmi zajímavé stroje, které v případě nehod, kalamity, požárů nebo havárií umí co nejúčinněji zasáhnout. Už jste někdy viděli hasičské tanky nebo takzvaný mostní automobil?

Podívejte se do galerie na nejzajímavější techniku, kterou vlastní Hasičský záchranný sbor ČR. Nechybí tanky, obojživelný stroj nebo například automobil se skládacím mostem, který umí vytvořit cestu i přes 12 metrů dlouhou a pět metrů hlubokou propast.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy