Foto: Letošní velký sraz fanoušků škodovek v obrazech. Tuning, zdá se, nevymřel

Češi si pořád rádi své "miláčky na kolech" upravují doma v garáži.
Autodrom Most letos pořádal druhý ročník srazu fanoušků a majitelů značky Škoda nazvaný The Most Škoda Camp.
V sobotu 22. září se na okruhu sjelo více než 150 přihlášených vozů, a to nejen z Česka, ale i z Německa.
"Účastníků bylo více než loni," uvedl za pořadatele obchodní manažer pro sport
společnosti Autodrom Most Jakub Krafek.
Bylo možné obdivovat pěkné veterány v zachovalém stavu, ale velká většina vozů prošla tuningem.
Foto: Zbyněk Pecák
Eva Srpová Eva Srpová
24. 9. 2018 15:45
Na mosteckém okruhu se letos konal druhý ročník srazu majitelů a fanoušků značky Škoda. Mezi více než 150 auty ale nebyla veteránů v původním stavu drtivá většina. Setkání ukazuje, že mezi námi stále žije hodně garážistů, kteří si své vozy rádi podomácku upravují. Jestli je to dobře, je otázkou vkusu jednotlivce.

Přehled aktuálních modelů značky Škoda je zde.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Katalánský expremiér se přihlásil belgickým úřadům, do Španělska se vrátit nechce

Katalánský expremiér Carles Puigdemont, který je už téměř dva roky na útěku před španělskou justicí kvůli obvinění ze vzpoury, se v pátek dostavil v Bruselu na prokuraturu. Důvodem je obnovený evropský zatykač, který tento týden vydal španělský soudce.

Belgický soudce rozhodl, že Puigdemont bude na rozhodnutí o vydání čekat na svobodě.

Puigdemontovi ve Španělsku hrozí vězení kvůli neústavnímu referendu o nezávislosti Katalánska z roku 2017. Španělské justici se odmítá vydat, protože ji nepovažuje ze nezávislou. Svůj proces označuje za politický.

před 19 minutami

Zprostředkovatel vraždy Jána Kuciaka uzavřel dohodu s prokurátorem

Dohodu o vině a trestu s prokurátorem uzavřel Zoltán Andruskó, zprostředkovatel loňské vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka. Podmínky ale advokáti ani prokuratura zatím nezveřejnili, dohodu totiž ještě musí schválit soud. Andruskó je jedním z pěti obviněných ve zmíněné kauze, která v zemi vyústila v politickou krizi a v odchod Roberta Fica z funkce premiéra.

Andruskó v případu vystupoval jako zprostředkovatel mezi objednavatelem vraždy a nájemnými vrahy. Hrozil mu trest 25 let vězení nebo doživotí. Po zadržení ale s policií spolupracoval na vyšetření vraždy, při které byla zastřelena i reportérova snoubenka Martina Kušnírová.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Plzeň bude hrát v LM s Lausanne, Hradec Králové s Mannheimem

Hokejisté Plzně, kteří v minulém ročníku prošli až mezi nejlepší čtyři týmy, se utkají v osmifinále Ligy mistrů s Lausanne, Hradec Králové bude hrát s Mannheimem. V případě dalších postupů by zbývající dva čeští zástupci v soutěži mohli svést společný souboj až ve finále. Rozhodl o tom dnešní los v Helsinkách.

Oba extraligoví zástupci, kteří se po vyřazení šampiona Třince a vicemistra Liberce v základní skupině dostali do play off, byli nasazeni jako druhé týmy základních skupin do koše B. Čekali tím pádem na soupeře, kteří obsadili první místa.

Plzeň i Hradec začnou 12., nebo 13. listopadu doma a odvety je čekají 19. listopadu na ledě soupeře.

Další zprávy