Nový Volkswagen volant nepotřebuje, vyrábět se bude už brzy. Začal ženevský autosalon

Jan Matoušek Jan Matoušek
6. 3. 2018 7:15
Tradiční zahájení ženevského autosalonu obstaral den před jeho oficiálním začátkem koncern Volkswagen. Ten na své Group Night ukázal novinky, které budou k vidění v příštích dnech na břehu Ženevského jezera. A pravděpodobně zatím jen tam. Většina vystavených aut měla totiž punc konceptu, a to poměrně vzdálené budoucnosti. Hlavní hvězdou byl Volkswagen ID Vizzion, každá automobilka přitom ukázala jen jeden jediný vůz, což je oproti stejné akci loni ve Frankfurtu nezvykle málo. Na to nejdůležitější se podívejte do grafiky.

Lamborghini Terzo Millennio

Lamborghini nepředstavilo žádnou velkou novinku a prezentovalo se pouze několik měsíců starým konceptem Terzo Millennio, tedy třetí milénium. Vůz naznačuje podobu budoucích supersportů, která je výrazně futuristická. Karosérie je z uhlíkových vláken a jejím základem je monokok z kovaného kompozitu. Ten nese přední sedadla a úložiště energie (což jsou superkondenzátory). Supersport je totiž čistě elektrický, v každém kole je jeden elektromotor. Zajímavostí je takzvaná samoléčivá karosérie, což znamená, že menší poškození v kaarbonové struktuře dokáže vůz sám zacelit. Více o něm najdete zde.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy