Foto: Elektromobily BMW i3 a Volkswagen e-up! v testu

Foto: Elektromobily BMW i3 a Volkswagen e-up! v testu
Volkswagen e-Up! je prostě jen přetvořeným běžným malým autem. Bez reklamních polepů byste si ho v provozu zřejmě nevšimli.
Skelet z kompozitů umožnil BMW toto odvážné řešení dveří. Vzadu si ale vyšší postavy narazí hlavu o strop. Pod sedačkami je totiž motor a baterie.
Ve Volkswagenu Up se vpředu sedí velmi pohodlně. Vzadu také lidé běžných postav nepociťují nedostatek místa, ani pro kolena, ani pro hlavu.
Zadní sedadla lze v BMW složit do roviny.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
8. 8. 2014 15:25
Redakce Aktuálně.cz testovala dva nejmodernější elektromobily, které jsou v současné době na trhu. Projděte si fotogalerii z testu.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy