Foto: Elektromobily BMW i3 a Volkswagen e-up! v testu

Foto: Elektromobily BMW i3 a Volkswagen e-up! v testu
Volkswagen e-Up! je prostě jen přetvořeným běžným malým autem. Bez reklamních polepů byste si ho v provozu zřejmě nevšimli.
Skelet z kompozitů umožnil BMW toto odvážné řešení dveří. Vzadu si ale vyšší postavy narazí hlavu o strop. Pod sedačkami je totiž motor a baterie.
Ve Volkswagenu Up se vpředu sedí velmi pohodlně. Vzadu také lidé běžných postav nepociťují nedostatek místa, ani pro kolena, ani pro hlavu.
Zadní sedadla lze v BMW složit do roviny.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
8. 8. 2014 15:25
Redakce Aktuálně.cz testovala dva nejmodernější elektromobily, které jsou v současné době na trhu. Projděte si fotogalerii z testu.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy