Deset autoudálostí roku 2018: od tragické nehody roboauta až po trable s emisemi

Martin Přibyl Martin Přibyl
28. 12. 2018 6:02
Rok 2018 by mohl být zlomový pro další budoucnost autoprůmyslu. Zatímco z jeho začátku to možná vypadalo, že hlavním tématem bude vývoj robotických aut, postupem času vystupovaly na povrch stále více a více problémy s emisemi: ať už těmi škodlivými (zákazy vjezdů pro diesely), tak těmi způsobujícími globální oteplování. Právě rozhodnutí Evropské unie o omezení emisí CO2 u osobních ale i nákladních aut, může formovat směr autoprůmyslu na roky dopředu. Podívejte se s námi na nejdůležitější události, které hýbaly automobilovým světem v roce 2018.
Foto: Jeep

25. 7. 2018: Zemřel šéf FCA Sergio Marchionne

Koncem července opustila svět jedna z nejvýraznějších osobností autoprůmyslu. Šestašedesátiletý Sergio Marchionne zachránil Fiat, jehož vedením byl pověřen v roce 2004, i Chrysler, který získal od americké vlády v roce 2009, před bankrotem a hodnotu obou firem dokázal podle New York Times za svého působení zdesetinásobit. Do velké míry zasahoval i do vedení ikonického Ferrari a je zodpovědný za oživení značky Alfa Romeo.

Paradoxem je, že sám plánoval příští rok odstoupit a těsně před svou smrtí představil plán pro budoucnost koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Jeho ústředním motivem je přechod k elektromobilitě, kterou Marchionne do té doby zatvrzele odmítal. Nástupcem výrazného manažera se stal Mike Manley.

 

Právě se děje

Další zprávy