Co si vezme Škoda Kodiaq z bratrského Volkswagenu Tiguan? Přehledně na fotografiích

Co si vezme Škoda Kodiaq z bratrského Volkswagenu Tiguan? Přehledně na fotografiích
Vnější rozměry Škody Kodiaq budou velmi podobné těm, které se týkají prodloužené varianty vozu Tiguan. Ta ponese označení XL.
Systém pohonu všech kol budou mít obě auta shodná. Jeho srdcem je mezinápravová spojka Haldex poslední páté generace.
Také motory pro oba vozy budou velmi podobné. Škoda se zaručuje, že vlastník nového Kodiaqa bude mít po nastartování k dispozici nejméně sto padesát koňských sil.
Kodiaq bude mít jiné uspořádání zadních sedaček než dosavadní modely Škody. Opěradlo ve druhé řadě rozdělili tvůrci vozu v poměru 40:20:40. Odpadne tak tradiční průvlak uprostřed.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
19. 7. 2016 7:47
Budoucí velké SUV produkované závodem Kvasiny mladoboleslavské automobilky Škoda bude, jak je v posledních letech zvykem, technicky vycházet z nové generace modelu Volkswagen Tiguan. Při redakčním testování tohoto vozu jsme proto svoji pozornost zaměřili také na to, jaké nové prvky a řešení se přenesou i do příbuzného auta s okřídleným šípem na kapotě.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Nové boje mezi Izraelem a Gazou mají téměř 50 obětí

Bilance obětí izraelských náletů na Pásmo Gazy podle nového sdělení ministerstva zdravotnictví v této palestinské enklávě vystoupala na 43, včetně 13 dětí a tří žen. Na izraelské straně si raketová palba z Gazy v úterý a v noci na středu vyžádala šest mrtvých, včetně tří žen a dítěte, píše agentura AP.

Při izraelských náletech, které začaly poté, co radikální hnutí Hamás a jeho spojenci v pondělí z Gazy začali odpalovat rakety do Izraele, bylo podle ministerstva v Gaze zraněno téměř 300 lidí. Desítky zraněných byly hlášeny také v Izraeli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy