Poslední testy nového SUV Škoda Kodiaq probíhají v Norsku. Kryje ho speciální fólie

Terénní schopnosti vozu by měly být pro většinu řidičů naprosto dostatečné.
Nejdříve vznikla takzvaná designová studie neboli předobraz budoucího SUV, kterou Škoda Auto představila na březnovém autosalonu v Ženevě a pojmenovala ji Vision S. K této studii Škoda nejdříve zveřejnila skicu, tedy kresbu.
A to i zezadu.
Následovaly fotografie studie Vision S.
Opět i zadní partie.
Foto: Škoda Auto
Radek Pecák Ondřej Běhal, Radek Pecák
11. 7. 2016 8:23
Doladit jízdní vlastnosti je úkolem jedněch z posledních testů flotily prototypů Škoda Kodiaq. Jsou dosud výrazně maskovány speciální fólií. Pak již bude po celozávodní dovolené startovat sériová výroba. Na září jsou naplánovány premiéry vozů, na kterých bude poprvé k vidění kompletní exteriér i interiéru a počátkem roku 2017 odstartuje prodej. Ve fotogalerii se můžete podívat na genezi nové škodovky.

Nové SUV od škodovky bude mít tři řady sedadel a i úplně dozadu by si podle informací Aktuálně.cz mohly sednout i dospělé osoby. Přehled všech aktuálně prodávaných sedmimístných SUV na českém trhu najdete zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie chce postavit nový hangár pro vrtulníky za 800 milionů

Policie chce nechat postavit na Letišti Václava Havla v pražské Ruzyni nový hangár pro vrtulníky a drony za 800 milionů korun. V pondělním vydání to píše deník E15.

Stavba by mohla začít v roce 2023 a trvala by asi dva roky. Policie podle deníku nyní provozuje devět vrtulníků EC-135 a šest vrtulníků Bell­ 412. Stávající ruzyňský hangár pro policejní vrtulníky je starý více než 100 let a během své existence byl podle policie jen částečně upraven. Policie má ještě druhý hangár, a to na letišti Brno-Tuřany.

Zdroj: ČTK
Další zprávy