"Busíky" na Lipně: O víkendu se koná sraz majitelů a fanoušků Volkswagenu Transporter

Eva Srpová Eva Srpová
14. 6. 2019 13:02
Kemp U Kukačků na lipenské přehradě bude o víkendu 14. až 16. června v obležení "busíků". Koná se tu tradiční Transportersraz, tedy setkání fanoušků a majitelů modelu Volkswagen Transporter všech generací. Vůz patří mezi automobilové ikony, jeho historie sahá až do roku 1947 a ve druhé polovině minulého století se stal oblíbeným dopravním prostředkem nejen v Evropě, ale i v USA. Obytné varianty využívají dobrodruzi k cestování po celém světě.
Foto: Volkswagen Užitkové vozy

Celorepublikový sraz se koná letos už po patnácté, partnerem akce je značka Volkswagen Užitkové vozy. "Pro účastníky jsme si připravili dobrodružnou výpravu do Afriky a řadu překvapení. Po vzoru legendárních cestovatelů se vypravíme na černý kontinent s mnoha velkými výzvami," slibuje Jakub Šebesta, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

Ještě před soutěží se ale v sobotních odpoledních hodinách uskuteční spanilá jízda Transporterů všech generací po okolí lipenské přehrady. Na akci se podle organizátorů chystá 250 vozidel značky. Více info je možné nalézt na stránce transporterclub.cz.

V okolí Lipna se uskuteční spanilá jízda "busíků" všech generací.
V okolí Lipna se uskuteční spanilá jízda "busíků" všech generací. | Foto: Volkswagen Užitkové vozy
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy