Automobilka Hyundai v Nošovicích zaznamenala nový rekord. Letos chce pokořit další

ČTK Radek Pecák ČTK, Radek Pecák
4. 1. 2016 15:24
Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vyrobila loni 342 200 osobních automobilů, což je absolutní rekord v historii této továrny. Meziročně slezská továrna vyrobila o 34 750 aut více, nárůst objemu výroby oproti roku 2014 tedy představuje 11,3 procenta. Původní plán pro rok 2015 byl 330 000 aut, letos chce automobilka vyrobit 350 000 vozů. Informace dnes oznámil mluvčí automobilky Petr Vaněk. Největší 59 procentní podíl z celkového objemu výroby mají SUV (původně ix35, nyní Tucson), následuje s 31 % typová řada i30 a zbylých 10 % připadá na malé MPV ix20.
Foto: Hyundai
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy