Automobilka Hyundai v Nošovicích zaznamenala nový rekord. Letos chce pokořit další

ČTK Radek Pecák ČTK, Radek Pecák
4. 1. 2016 15:24
Automobilka Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vyrobila loni 342 200 osobních automobilů, což je absolutní rekord v historii této továrny. Meziročně slezská továrna vyrobila o 34 750 aut více, nárůst objemu výroby oproti roku 2014 tedy představuje 11,3 procenta. Původní plán pro rok 2015 byl 330 000 aut, letos chce automobilka vyrobit 350 000 vozů. Informace dnes oznámil mluvčí automobilky Petr Vaněk. Největší 59 procentní podíl z celkového objemu výroby mají SUV (původně ix35, nyní Tucson), následuje s 31 % typová řada i30 a zbylých 10 % připadá na malé MPV ix20.
Foto: Hyundai
 

Právě se děje

před 32 minutami

Jablonec a Liberec odehrají v boji s pandemií imaginární derby

Fotbalisté Jablonce a Liberce sice kvůli pandemii nového koronaviru a přerušení ligy nebudou moci o prvním dubnovém víkendu odehrát plánované podještědské derby na hřišti, zápas se ale uskuteční aspoň imaginárně. Severočeští rivalové začnou v pondělí na odložené utkání prodávat vstupenky v hodnotě 100 korun a výtěžek věnují Krajské nemocnici v Liberci na podporu v boji s nemocí COVID-19.

Fanoušci si mohou v internetové síti Ticketstream kupovat lístky až do neděle, kdy se mělo derby původně hrát. Počet charitativních vstupenek není nijak omezen.

"Místo prestižní fotbalové bitvy se teď svádí jiný a mnohem zásadnější boj, a to boj o lidské životy. Nesvádí ho fotbalisté na zeleném trávníku, ale zdravotníci v nemocnicích. Jejich soupeř je bohužel obzvlášť zákeřný a o to jsou jejich statečné a obětavé výkony obdivuhodnější. V tom boji jim všichni musíme aspoň symbolicky pomoct," uvedly kluby ve společném prohlášení.

Fanoušci po zaplacení obdrží e-mailem speciální elektronickou vstupenku. "Poslouží vám jako stálá připomínka toho, že když to bylo třeba, nezůstali jste v ofsajdu. Věříme, že se v našem kraji najde dost lidí, kteří své zdravotníky v jejich zápase nenechají samotné. Pořiďte si svou vstupenku na derby proti koronaviru, pořiďte ji i svým blízkým. Nikdy nevíte, kdy někdo z nich pomoc zdravotníků bude taky potřebovat," dodali severočeští rivalové.

Podobnou iniciativu spustila nedávno Zbrojovka Brno, která se snaží vyprodat někdejší stadion Lužánky při imaginárním utkání se Slavií. Jde o připomínku slavného zápasu z října 1996, na který dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva samostatné ligy. Výtěžek z virtuálních vstupenek získá na boj s koronavirem brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích.

Další zprávy