Tucson z Nošovic. Hyundai ukázala novou vlajkovou loď

ČTK ČTK
23. 6. 2015 13:11
Nošovická automobilka má v plánu letos vyrobit celkem 330 000 vozů, třetinu dělá právě nové SUV.
Nový Hyundai Tucson
Nový Hyundai Tucson | Foto: ČTK

Nošovice – Automobilka Hyundai dnes v Nošovicích na Frýdecko-Místecku představila nový automobil Hyundai Tucson, jehož sériovou výrobu v závodě zahájila minulý týden. Tento sportovně-užitkový vůz má nahradit úspěšný model Hyundai ix35, který se ve slezské továrně vyráběl čtyři roky. Hyundai Tucson se má stát vlajkovou lodí firmy.

Automobilka má v plánu letos vyrobit celkem 330 000 vozů, z toho 106 000 značky Tucson. Vyvézt je chce do 60 zemí světa. Loni v Nošovicích vyprodukovali 307 450 aut. Kvůli zvýšené poptávce po nových vozech letošní plán firma navýšila o deset procent a zvýšila rychlost výroby z 60 na 66 aut za hodinu. Proti tomu protestovali odboráři, podle nichž si na zrychlení linek stěžovala řada zaměstnanců.

"Náš závod Hyundai Motor Manufacturing Czech nikdy ve své výrobní historii, počínající od listopadu 2008, nezažil situaci, kdy by poptávka po autech z naší produkce vyvolala nutnost zvýšení rychlosti výroby současně se zahájením výroby nového modelu," uvedl prezident závodu Tong U-čche.

Kvůli posílení stavů na pracovištích přijala automobilka od dubna přes 150 nových zaměstnanců. Celkem má zhruba 3300 pracovníků, dalších asi 7000 zaměstnávají v regionu subdodavatelské firmy. Vyrobené vozy loni putovaly do 55 zemí, nejvíce do Německa, Ruska a Británie.

 

Právě se děje

Další zprávy