Auta, která nebyla celá prozrazena on-line. Ženeva nabízí i dosud utajované novinky

Fiat Centoventi je možná vůbec nejpřekvapivější premiérou ženevského autosalonu.
Malou renesanci zažívá v Ženevě koncern FCA. Po dlouhé době vystavují automobilky Alfa Romeo i Fiat společně úplně nové modely. U Alfy jde o designově mimořádně povedené SUV Tonale, které se velikostně řadí mezi kompakty. Jméno mu, podobně jako u Stelvia, dodal horský průsmyk v Alpách, k pohonu slouží plug-in hybridní ústrojí.
Audi ukazuje, kam se bude rozšiřovat jeho rodina modelů e-tron. Koncept Q4 e-tron má 4,59 metru na délku a k pohonu dva elektromotory. Na každé nápravě je jeden, celkově tak auto nabízí 225 kW. Dojezd na jedno nabití je 450 km, sériová verze by měla přijít příští rok.
Bentley slaví sto let a jako dárek si nadělilo speciální Continental GT Number 9 Edition by Mulliner. Poznáte jej třeba podle devítky v masce chladiče, která odkazuje na startovní číslo vozu z 24hodinovky Le Mans z roku 1930 a následný sériový model 4 1/2 Litre. Auto vznikne jen ve stokusové sérii, každý kus bude mít rovněž prvky z 18karátového zlata.
Bugatti slaví 110 let a jako dárek si nadělilo speciální model La Voiture Noire. Pro francouzsky mluvící čtenáře nebude překvapení, že koncept je oděn do černé barvy. Tvary mají připomínat mimo jiné legendární Type 57 SC Atlantic. Šestnáctiválec v útrobách produkuje 1103 kW, jediný vyrobený kus (údajně pro Ferdinanda Piëcha) stojí před zdaněním 11 milionů eur.
Foto: Jan Matoušek
Jan Matoušek Jan Matoušek
5. 3. 2019 19:08
Autosalony už dnes nejsou příliš o momentu překvapení. Protože si každý výrobce chce urvat svou část pozornosti, vozy se často ukazují v předstihu on-line nebo na samostatné prezentaci. Letošní ženevský autosalon je tak trochu výjimkou. Přímo v Palexpu se vůbec poprvé odhalilo několik modelů. Nejde navíc jen o auta malosériových značek, ale i velkosériových výrobců. Namátkou nové koncepty Fiatu a Alfy Romeo nebo další SUV od Mazdy. Podívejte se do galerie.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Rozpočet Ředitelství silnic a dálnic se zvýší o šest miliard

Letošní rozpočet Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vzrostl z původních 38 na 55 miliard korun. Příští rok se zvýší o dalších asi šest miliard. Na tiskové konferenci spojené s ukončením modernizace šestikilometrového úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí to v sobotu novinářům řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Podle generálního ředitele ŘSD Radka Mátla by bez navýšení rozpočtu nebylo možné dokončit všechny plánované práce.

Aktualizováno před 53 minutami

Nehoda devíti aut na náledí uzavřela dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při dvou nehodách na dálnici D4 poblíž Kytína ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice zůstává zčásti zavřená. Nikdo se vážně nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová. Směr na Prahu byl po 11:00 zprůjezdněn, směr na Strakonice bude kvůli odstraňování následků nehod a uklízení vozovky zavřený do odpoledních hodin.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Ve směru na Prahu i na Strakonice se vytvořily na dálnici kolony, zavřený úsek mohou řidiči objet, ve směru na Strakonice je možné sjíždět na 18. kilometru na Mníšek pod Brdy nebo na 21. kilometru u Kytína.

Zdroj: ČTK
Další zprávy