Do roku 2025 chce mít Audi 12 elektroaut. V Ženevě ukazuje variaci na Škodu Vision iV

Prohlédněte si koncept Q4 e-tron na oficiálních fotografiích.
Foto: Audi
ČTK Martin Přibyl ČTK, Martin Přibyl
5. 3. 2019 11:15
Německá automobilka Audi plánuje do roku 2025 nabídnout 12 plně elektrických modelů. Do konce příštího roku jich bude mít pod označením e-tron v nabídce pět. Automobilka to oznámila na autosalonu v Ženevě, který dnes otevřel své brány novinářům a odborné veřejnosti.

Automobilka přišla s prvním plně elektrickým modelem v podobě velkého SUV loni a na začátku letošního roku dodala první vozy zákazníkům. Zatím poslední elektrickou novinkou, kterou Audi předvádí v Ženevě, je Q4 e-tron koncept. Kompaktní elektrické SUV o délce 4,59 metru má dva elektromotory o celkovém výkonu 225 kW a dojezd 450 kilometrů. V sériové podobě se začne prodávat na konci příštího roku.

Jeho technika včetně použité platformy MEB odpovídá i elektrické studii Škoda iV, kterou na ženevském autosalonu prezentuje mladoboleslavská automobilka.

Na konci roku 2020 by měla dorazit i produkční verze sportovního elektrického kupé e-tron GT. Technologii pro tento vůz automobilka Audi vyvíjela spolu s firmou Porsche, která patří do koncernu Volkswagen stejně jako Audi. Vůz stojí na společné platformě Audi a Porsche pod označením PPE (Premium Platform Electric), která je určená pro elektrické vozy obou značek.

Firma chystá ještě menší modely e-tron Sportback a speciálně pro Čínu určený Q2L e-tron. Již dnes je v prodeji elektrické SUV prostě označené jen jako e-tron. Audi chce svou modelovou ofenzivou pokrýt většinu segmentů.

Automobilka Audi už dříve oznámila, že do roku 2025 chce mít přes 20 elektrických modelů včetně vozů na hybridní pohon.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy