30. ročník Škoda economy run

30. ročník Škoda economy run
Po zkušebním kolečku a závěrečném dotankování se zapečetila nádrž.
Pečeť v detailu.
Po dotankování se už auta na parkovišti před startem pohybovala jen díky lidské síle.
Nejstarším vozem ve startovním poli byla tato felicie.
Foto: Radek Pecák
Radek Pecák Radek Pecák
19. 9. 2011 14:32

Již potřicáté soutěžili majitelé škodovek o vítězství v soutěži s neformálním názvem Kolik vám to bere. Na zdolání 320 kilometrů dlouhé trasy nejlepším posádkám stačilo jen něco málo přes osm litrů paliva a nejlepší dosažená spotřeba byla 2,6 litru na sto kilometrů.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Babiš bude informovat evropské představitele o Vrběticích na sobotním summitu

Premiér Andrej Babiš (ANO) bude na neformálním summitu lídrů Evropské unie informovat o vrbětické kauze, písemné závěry k tématu ale zaujme až příští summit koncem května. Novinářům to Babiš v pátek řekl před odletem na jednání, které se koná do soboty v portugalském Portu. Předseda Evropské rady Charles Michel podle Babiše slíbil téma zmínit i na tiskové konferenci.

Summit se bude týkat například společného přístupu k sociálním tématům, jako jsou minimální mzda či rovné pracovní podmínky mužů a žen. Babiš řekl, že u večeře kolegy seznámí s vývojem česko-ruského sporu vyvolaného kauzou Vrbětice. "Co se týče Ruska jako takového, téma bude speciálně na programu příští Evropské rady za tři týdny," uvedl. V projevu bude žádat o solidaritu, které se podle něj už Česku dostává od dalších zemí EU i spojenců mimo unii.

Nynější neformální summit nebude mít písemné závěry, k Rusku by se však měl vyjádřit summit svolaný na 25. května. "Kauza se dostane do písemných závěrů na té normální Evropské radě," řekl. Kolem případu podle Babiše není nic nového, spojenců se nijak nedotkne vnitropolitická debata v ČR. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) na své zrušené cestě do Moskvy vyměnit informace o Vrběticích mimo jiné za dodávky ruské vakcíny Sputnik V. Hamáček to ostře odmítá a chce se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy