Zloděj se vloupával do auta, aniž by použil násilí. Podle policie má na svědomí nejméně 12 krádeží

ČTK ČTK
5. 12. 2015 18:50
Pražští policisté ve středu zadrželi jednatřicetiletého muže, kterého podezírají ze série nejméně dvanácti vloupání do aut. Škodu, kterou tím způsobil, odhadli na téměř 400 tisíc korun. Již několikrát odsouzený muž si vyslechl obvinění z krádeže a dalších trestných činů, za což mu hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest vězení, informoval v sobotu mluvčí pražské policie Jan Daněk.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Fiat

Praha - Pražští policisté ve středu zadrželi jednatřicetiletého muže, kterého podezírají ze série nejméně dvanácti vloupání do aut. Škodu, kterou tím způsobil, odhadli na téměř 400 tisíc korun. Již několikrát odsouzený muž si vyslechl obvinění z krádeže a dalších trestných činů, za což mu hrozí v případě odsouzení až pětiletý trest vězení, informoval v sobotu mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policisté od jara vyšetřovali několik případů, kdy se pachatel vloupal do auta, aniž by použil násilí. Podle policie použil blíže neurčený technický prostředek, díky kterému dokázal, že auto zůstalo při uzamykání otevřené, aniž si toho řidič všiml. Způsob, jaký používal, nechce policie prozradit, aby neinspirovala další pachatele.

"Pak jen stačilo počkat, až se řidič od auta vzdálí a sebrat z něj všechny cenné věci. Většinou se jednalo o peněženky s hotovostí, doklady s platebními kartami nebo elektroniku. Zloděj ale nepohrdl například ani tabletem, elektrickými klávesami nebo notebookem," uvedl mluvčí. Jednou podle něj obviněný muž z odcizených platebních karet vybral z bankomatu částku v řádu desetitisíců korun.

Policisté podezřelého muže sledovali. Jakmile získali potřebné důkazy, zadrželi ho. "Vzhledem k tomu, že se jednalo o několikrát trestaného recidivistu a byl předpoklad, že by mohl být ozbrojen, provedla zadržení pachatele zásahová jednotka pražské policie," uvedl Daněk. Během domovní prohlídky našli kriminalisté u zadrženého plynovou pistoli a některé věci, které pocházely z vloupání. Současně zjistili, že muž má na svědomí zřejmě i další, dosud neoznámené případy vloupání.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy