Zloděj vykradl miletínské muzeum, způsobil škodu za nejméně 120 tisíc korun

ČTK ČTK
28. 10. 2015 10:10
Neznámý lupič odcizil z Muzea českého amatérského divadla exponáty za nejméně 120 tisíc korun. Mezi nimi jsou tři marionety, papírový model budovy Národního divadla a plechový model budovy úpického divadla. Miletínské muzeum má s útokem zlodějů zkušenost již z roku 2011, tehdy se pachatele podařilo vypátrat.
Lupič, zloděj, ilustrační foto
Lupič, zloděj, ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Miletín - Neznámý zloděj vykradl v noci na pondělí expozici Muzea českého amatérského divadla v Miletíně na Jičínsku. Z expozice, která je umístěna v miletínském zámku, odcizil pět exponátů, celkem způsobil škodu za nejméně 120 tisíc korun. Informovala o tom mluvčí jičínské policie Hana Klečalová.

Při vloupání do objektu zámku pachatel v jedné z místností ukradl z vitríny tři marionety představující mnicha, selku a kašpárka. Dále z prosklené části stolu odcizil papírový model budovy Národní divadla a z dřevěného podstavce plechový model budovy úpického divadla. Pachateli v případě dopadení hrozí až pět let vězení.

Muzeum se stalo terčem útoku zlodějů už v březnu 2011, policie tehdy pachatele po čtyřech měsících vypátrala. Pachatelé tehdy v kanceláři muzea odcizili stolní počítač a notebook, z expozice pak dřevěné loutky, obrazy, betlémové figurky a další exponáty v celkové hodnotě 320 tisíc korun, zároveň na Jičínsku také vyloupili přes deset chalup a jednu dílnu s celkovou škodou asi 750 tisíc korun. Lup zloději rozprodali v bazarech a na burzách.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Brno už prodalo na imaginární zápas lístky za milion korun

Fotbalová Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Momentálně druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44.120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

Výtěžek z prodeje virtuálních lístků získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19. Do akce se zapojila i Slavia. Podle brněnského klubu fanoušci koupili zatím pět tisíc lístků, které se prodávají za 200 korun.

V Česku si fanoušci mohou kupovat virtuální lístky i na další dva zápasy. Olomouc si připomíná slavné utkání s Realem Madrid a Jablonec pak v neděli imaginárně "odehraje" podještědské derby s Libercem. Výtěžek poputuje rovněž do tamních nemocnic.

Další zprávy