Soud poslal do vězení "lesního muže" z Česka. Lidé ho litují

ČTK ČTK
10. 6. 2015 18:08
Muž, kterému místní přezdívali "Lesní muž z Kornbergu" způsobil škodu v celkové hodnotě 1200 eur.
Soud.
Soud. | Foto: Simona Holecová

Hof (Německo) - Soud v bavorském Hofu poslal na tři roky a tři měsíce do vězení Čecha, který žil v lesích pohoří Smrčiny na česko-bavorském pomezí a živil se tím, co ukradl v tamních chatách.

Muž ale při svých vloupáních nikdy nekradl cenné věci a u místních si dokonce získal sympatie, informovala agentura DPA.

"Lesní muž z Kornbergu", jak odsouzeného nazývala místní média, byl ve středu odsouzen za to, že deset měsíců ve Smrčinách vykrádal chalupy, chaty či hájenky.

Bral si přitom jenom to, co potřeboval k přežití: potraviny, nářadí a oblečení v celkové hodnotě 1200 eur (zhruba 32.760 korun). Na dalších 6400 eur pak byly vyčísleny škody, které muž způsobil při vloupáních na samotných stavení.

Muž si přesto mezi lidmi získal sympatie. Když soud vynášel rozsudek, někteří přítomní ho podle DPA litovali. Už v době vloupání, když bylo zjevné, že je má na svědomí místní poustevník, mu lidé dávali před dveře jídlo, aby se nemusel vloupávat dovnitř.

Čech je bez domova od roku 2006

Muž byl před soud předveden v poutech. Měl dlouhé vousy i vlasy a dělal dojem plachého a ostýchavého člověka.

Doznání dnes přečetl jeho obhájce, který přiblížil i životní příběh 62letého Čecha. Jeho rodiče, zemědělce, vyvlastnili komunisti. On sám se po základní škole ani nevyučil. Bez práce a domova byl od roku 2006. V této situaci se rozhodl, že odejde do lesa a bude se živit vloupáními.

Dvakrát musel muž kvůli svému způsobu života do vězení v Česku, jednou v Rakousku. V březnu 2014 odešel do bavorských Smrčin. Lidem se vědomě vyhýbal, aby nikoho neděsil.

 

Právě se děje

Další zprávy