Židy střílet, prvňáčky rovnou do plynu. Rasistických útoků přibývá, neštítí se jich ani politici

Barbora Němcová Domácí Barbora Němcová, Domácí
13. 11. 2017 14:27
Ač se Česku migranti i teroristické útoky vyhýbají, útoků na menšiny přibývá. Nejčastěji lidé své xenofobní názory šíří na sociálních sítích, kde se nebojí útočit ani na děti. Ne vždy ale zůstane u internetové šikany - nedávno se muž pocházející z Afriky setkal s násilím tváří v tvář, když ho v tramvaji fyzicky napadla skupina fotbalových fanoušků. Nenávistné a rasistické komentáře v posledních měsících často šíří i politici. Prezident Miloš Zeman k nedávnému útoku v tramvaji poznamenal, že se to čas od času stává. Projděte si rasistické a xenofobní útoky poslední doby v přehledné grafice.
Náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek.
Náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek. | Foto: Zavoral Libor

"Egyptský opice zrozený z neandertálců."

Komunistický náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek na Facebooku útočil na Egypťany, které označil za opice a ostudu civilizace. "Asi takhle, ty egyptský opice zrozený z neandertálců mě asi hooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace," napsal politik na sociální síť, když odlétal z dovolené v egyptském letovisku Marsa Alam. Zřejmě ho rozhořčilo, že se svými přáteli musel na letišti platit přes 100 eur navíc. Po svém příletu do Prahy Komínek příspěvek smazal. Nyní nereaguje ani na telefonáty, ani na zaslané SMS. 

Podle hejtmana Oldřicha Bubeníčka (KSČM) jde o soukromý výrok. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Havlíčková je juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu

Barbora Havlíčková se stala juniorskou vicemistryní světa v běhu do vrchu. Devatenáctiletá běžkyně na lyžích ve svém doplňkovém sportu na šampionátu v Argentině nestačila jen na Angelu Matteviovou z Itálie a přidala další cenný kov k evropskému juniorskému zlatu z červencového šampionátu v Zermattu.

Havlíčková běžela závod jen z lyžařské přípravy, přesto v deštivé Argentině uspěla na zhruba sedm a půl kilometru dlouhé trati, která byla těsně před závodem upravena. Zmizel z ní nebezpečný přeběh přes řeku.

S italskou rivalkou si prohodily pořadí z kontinentálního mistrovství, kde rovněž obsadily první a druhé místo. Ve Švýcarsku vyhrála s náskokem 51 sekund česká reprezentantka, tentokrát byla o 44 sekund rychlejší Italka. Na stříbrné pozici byla ale Havlíčková bezpečně.

Úspěch mladých českých závodnic podtrhla čtvrtým místem Alena Matějáková, kterou dělilo jen pět sekund od bronzové Francouzky Jade Rodriguezové. Další dvě Češky Anežka Ševčíková a Gabriela Veigertová skončily na začátku třetí desítky. Mezi juniory byl Benjamin Vrbovský patnáctý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy