Burkiny jsou taky plavky, brání se akvapark útokům. Vyvolala je fotka zahalených žen v bazénu

Domácí Domácí
9. 7. 2017 20:07
Spor o koupání v burkinách, který loni vyvolával vášně ve Francii, už se pomalu dostává do Česka. Musí jej alespoň řešit akvapark v Čestlicích u Prahy, který čelí desítkám kritických příspěvků poté, co jeden z návštěvníků nafotil v bazénu dvě ženy v tomto muslimském úboru. Aquapalace Praha se hájí tím, že burkiny jsou vyrobené z materiálu vhodného ke koupání, a není tedy důvod je zakazovat.
(ilustrační foto)
(ilustrační foto) | Foto: Reuters

Praha - Na desítky rozhořčených příspěvků musel o víkendu odpovídat akvapark v Čestlicích u Prahy na svých facebookových stránkách. Bouři nevole vyvolal snímek dvou muslimských žen, které se spolu s dětmi koupaly v bazénu v takzvaných burkinách, tedy koupacím úboru, který zakrývá celé tělo.

Fotku z akvaparku, kterou zveřejnil mimo jiné Blok proti islamizaci, sdílely o víkendu tisíce lidí. Další desítky jich pak psaly přímo na profil vodního světa.

Pracovník akvaparku na Facebooku zdůraznil, že koupání v oblečení je stále zakázáno. "Zvláštním bodem jsou však novinky posledních let jako například koupací trička nebo burkiny, tedy koupací oděvy zahalující větší část těla. Některé modely zakrývají i hlavu, což je vidět na pořízených fotografiích," napsal.

"Toto oblečení je vyrobeno z materiálu vhodného ke koupání. Jedná se o celosvětový trend, se kterým se nesetkáváme jen my v Aquapalace Praha," dodal akvapark.

Spor o nošení burkin se vedl především loni ve Francii, kde jednotlivá města koupání v těchto úborech zakazovala. Tyto zákazy pak zrušil soud.

 

Právě se děje

Další zprávy