Volby

26. 7. 2021 10:36

Volný blok povede v Pardubickém kraji do voleb Hana Lipovská z Rady ČT

Za stranu Volný blok bude v Pardubickém kraji kandidovat jako jednička na kandidátce radní České televize Hana Lipovská. Do čela kandidátky ji nominovala víkendová konference Volného bloku, uvedl server iDnes.

Hlavní tváří Volného bloku zůstává nezařazený poslanec Lubomír Volný. Do Sněmovny byl zvolen za SPD. Hnutí před dvěma lety opustil. Na jihomoravské kandidátce bloku figuruje zpěvačka Ilona Csáková, na pražské bývalá politička a moderátorka Jana Bobošíková.

K cílům bloku patří podpora referenda o vystoupení Česka z Evropské unie a NATO nebo prosazení zákonné ochrany lidí proti vynucenému testování, vakcinaci, či případnému čipování.

Zdroj: ČTK
22. 7. 2021 15:42

Korespondenční volbu ze zahraničí Senát podpořil

Zavést pro Čechy žijící v zahraničí korespondenční hlasování při volbě poslanců a prezidenta má senátorská volební novela, kterou dnes horní komora v prvním kole podpořila. Nornou se nyní budou zabývat senátní výbory. Poté Senát normu pošle ke schválení Sněmovně až v povolebním složení.

Volební novelu předložilo pět desítek senátorů v čele s Markem Hilšerem z klubu Starostů a Tomášem Czerninem (TOP 09). Novela, pod níž jsou podepsáni i všichni členové vedení horní komory, by podle návrhu měla platit od příštího roku. Česko je podle předsedy senátní krajanské komise Czernina jednou z posledních pěti zemí EU, které zatím hlasování poštou uzákoněno nemají.

Zdroj: ČTK
8. 6. 2021 9:52

Brněnský dohledový úřad dal kvůli krajským a senátním volbám pokuty 757 000 korun

Uřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí dosud uložil v souvislosti s loňskými krajskými a senátními volbami v ČR 45 pokut v celkové výši 757 000 korun. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí úřadu Luisa Divišová. Subjekty nepředložily nebo nezveřejnily zprávu o financování kampaně a nepředložily volební účetnictví. Úřad řešil 125 přestupků.

Krajské i senátní volby byly loni na podzim. "Kandidující subjekty mají povinnost zveřejnit a předložit tuto zprávu úřadu do 90 dnů od vyhlášení celkových výsledků voleb. V krajských volbách to bylo do 4. ledna a ve volbách senátních do 11. ledna," uvedl předseda úřadu Vojtěch Weis. Subjekty musejí zprávu o financování kampaně zveřejnit i na internetových stránkách.

Zdroj: ČTK
Pokračovat