V rychlíku do Mnichova zřejmě hrozil bombou opilý recidivista. Vlaky se zpozdily o několik hodin

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 2. 1. 2017 16:03
Policie zřejmě chytla podezřelého, který v pondělí dopoledne nahlásil bombu ve vlaku, který jel z Prahy do Mnichova. Muž, kterého kriminalisté z vyhrožování bombou podezírají, byl opilý, jde o Čecha a recidivistu. Vlak na nádraží v Berouně prohledali policisté i psovod. Policisté také kvůli poplašné zprávě evakuovali více než 250 lidí. Vlaky nabraly několikahodinové zpoždění.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Ludvík Hradilek

Beroun – Policisté mají podezřelého, který zřejmě vyhrožoval bombou v rychlíku. Kvůli hrozbě zasahovala policie v Berouně ve vlaku, který jel do Mnichova. Policie evakuovala 254 cestujících, provoz na trati byl několik desítek minut zastaven. Před polednem vyjel prohledaný rychlík dál po své trase. Při prohlídce vlaku a cestujících policisté výbušninu nenašli. Muž, kterého kriminalisté z vyhrožování bombou podezírají, byl opilý, jde o Čecha a recidivistu. Bude obviněn z šíření poplašné zprávy, uvedla policejní mluvčí.

"Podezřelému hrozí v případě prokázání viny až pět let vězení za šíření poplašné zprávy," řekla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Policisté jej odvezli k výslechu. Podle mluvčí mu bude sděleno obvinění ze zmíněného trestného činu, výslech byl odložen, vyšetřovatelé čekají, až muž vystřízliví.

Jde o českého občana narozeného v roce 1972. Dříve byl opakovaně trestaný za majetkovou trestnou činnost.

Vlak při prohledávání stál u berounského hlavního nádraží na koleji, na níž neblokoval provoz. Na místo byl povolán i pes cvičený na vyhledávání výbušnin. Cestující přečkali dobu po evakuaci v budově nádraží.

Vlak EC 354 Franz Kafka jedoucí do Německa nabral několikahodinové zpoždění. Policejní zásah kvůli výhrůžce zpozdil i řadu vnitrostátních spojů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 17 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy