U Prahy ujelo 32 vagonů, část vykolejila a narazila do auta. Přejezd řidiče nevaroval

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 14. 8. 2020 13:33
Ve Mstěticích u Prahy v pátek ráno ujelo 32 odstavených vozů a sedm z nich posléze vykolejilo. Na přejezdu narazili do auta, řidič vozu je lehce zraněný a po ošetření byl převezen do nemocnice. Pracovníka dráhy záchranáři ošetřili na místě. Vagony poškodily také sloup trakčního vedení a stavědlo. Škodu odhadla Drážní inspekce na 2,2 milionu.
Foto: HZS Středočeského kraje

"Na vlečce ve Mstěticích ujelo 32 odstavených vozů, které při své jízdě projely přes železniční přejezd zabezpečený světelnou signalizací a závorami bez pozitivní signalizace. Železniční přejezd nebyl v době průjezdu ujetých vozů ve výstraze a nevaroval řidiče, že se blíží vlak a došlo ke střetnutí s automobilem," popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

"Následně sedm z ujetých vozů přes výkolejku vykolejilo. V důsledku mimořádné události byl poškozen sloup trakčního vedení a stavědlo," uvedl. Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události.

Na místě pracují drážní hasiči. Vykolejené vagony vyprošťovat pomocí speciální techniky. Na místě mají tři vozidla včetně vyprošťovacího automobilu.

Provoz mezi stanicemi Praha-Horní Počernice a Čelákovice je přerušen. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Do zastávky Zeleneč mohou cestující využít linku 353. Kvůli přesunu vozů na náhradní dopravu je příměstská autobusová linka 302 zkrácena do trasy Letňany - Přezletice - Veleň.

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pátek v rozhovoru pro Rádio Impuls odmítl, že by měl kvůli sérii nehod na železnici ze své funkce odstoupit. "To není dáno ministrem nebo vedením ministerstva dopravy. Nemám radost z toho, co nastalo zejména v červenci při nehodách u Perninku a Úval, ale okamžitě jsme začali dělat bezpečnostní opatření," tvrdí.

V pátek také jednala pracovní komise ke zvýšení bezpečnosti železničního provozu, která vznikla právě kvůli rostoucímu počtu nehod a jiných mimořádných událostí na české železnici.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Německá CDU/CSU vybírá kancléřského kandidáta, průlom se zatím nečeká

Vedení poslanecké frakce vládní konzervativní unie CDU/CSU bude v neděli jednat o společném kandidátovi na kancléře pro nadcházející zářijové parlamentní volby. Přítomni budou předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) a premiér Severního Porýní-Vestfálska Armin Laschet a bavorský ministerský předseda a šéf Křesťanskosociální unie (CSU) Markus Söder, mezi kterými se podle všeho výběr nástupce dosluhující kancléřky Angely Merkelové rozhodne. Konečný verdikt se v neděli ale nečeká.

Rozpravy se zúčastní i Merkelová, která po čtyřech kancléřských mandátech a 16 letech ve vedení Německa odchází z politiky. Jejím nástupcem by se rád stal Laschet, který se veřejně nijak netají svým zájmem unii CDU/CSU do voleb vést. Nikdo ale nepochybuje o tom, že kancléřské ambice má i Söder, který prozatím vystupuje zdrženlivě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy