U Prahy ujelo 32 vagonů, část vykolejila a narazila do auta. Přejezd řidiče nevaroval

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 14. 8. 2020 13:33
Ve Mstěticích u Prahy v pátek ráno ujelo 32 odstavených vozů a sedm z nich posléze vykolejilo. Na přejezdu narazili do auta, řidič vozu je lehce zraněný a po ošetření byl převezen do nemocnice. Pracovníka dráhy záchranáři ošetřili na místě. Vagony poškodily také sloup trakčního vedení a stavědlo. Škodu odhadla Drážní inspekce na 2,2 milionu.
Foto: HZS Středočeského kraje

"Na vlečce ve Mstěticích ujelo 32 odstavených vozů, které při své jízdě projely přes železniční přejezd zabezpečený světelnou signalizací a závorami bez pozitivní signalizace. Železniční přejezd nebyl v době průjezdu ujetých vozů ve výstraze a nevaroval řidiče, že se blíží vlak a došlo ke střetnutí s automobilem," popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

"Následně sedm z ujetých vozů přes výkolejku vykolejilo. V důsledku mimořádné události byl poškozen sloup trakčního vedení a stavědlo," uvedl. Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události.

Na místě pracují drážní hasiči. Vykolejené vagony vyprošťovat pomocí speciální techniky. Na místě mají tři vozidla včetně vyprošťovacího automobilu.

Provoz mezi stanicemi Praha-Horní Počernice a Čelákovice je přerušen. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Do zastávky Zeleneč mohou cestující využít linku 353. Kvůli přesunu vozů na náhradní dopravu je příměstská autobusová linka 302 zkrácena do trasy Letňany - Přezletice - Veleň.

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pátek v rozhovoru pro Rádio Impuls odmítl, že by měl kvůli sérii nehod na železnici ze své funkce odstoupit. "To není dáno ministrem nebo vedením ministerstva dopravy. Nemám radost z toho, co nastalo zejména v červenci při nehodách u Perninku a Úval, ale okamžitě jsme začali dělat bezpečnostní opatření," tvrdí.

V pátek také jednala pracovní komise ke zvýšení bezpečnosti železničního provozu, která vznikla právě kvůli rostoucímu počtu nehod a jiných mimořádných událostí na české železnici.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Inter a Bergamo v nové sezoně září

Fotbalisté Interu Milán zůstali při střelecké chuti i v druhém utkání v novém ročníku italské ligy. Po úvodním vítězství 4:3 nad Fiorentinou vyhráli úřadující vicemistři na stadionu nováčka Beneventa 5:2 a v tabulce jsou třetí. Vedoucí Neapol dala ve dvou zápasech osm branek a žádnou nedostala, lepší skóre má i Bergamo po výhře 4:1 nad Laziem.

Dva góly milánského celku vstřelil Romelu Lukaku, který otevřel skóre hned v úvodní minutě. Favorizovaní hosté vedli na konci prvního poločasu už 4:1.

Vysoce produktivní je na počátku sezony také Atalanta Bergamo, která udržela čtyřbrankovou normu i na hřišti římského Lazia. Dvakrát se prosadil Argentinec Alejandro Gómez.

První výhru v Serii A si připsala Spezia. Po historickém postupu mezi elitu dokázala v druhém utkání zvítězit v Udine 2:0, i když od 66. minuty hrála bez vyloučeného stopera Claudia Terziho. Oba góly dal bulharský útočník Andrej Galabinov.

Další zprávy