U Prahy ujelo 32 vagonů, část vykolejila a narazila do auta. Přejezd řidiče nevaroval

ČTK Domácí ČTK, Domácí
Aktualizováno 14. 8. 2020 13:33
Ve Mstěticích u Prahy v pátek ráno ujelo 32 odstavených vozů a sedm z nich posléze vykolejilo. Na přejezdu narazili do auta, řidič vozu je lehce zraněný a po ošetření byl převezen do nemocnice. Pracovníka dráhy záchranáři ošetřili na místě. Vagony poškodily také sloup trakčního vedení a stavědlo. Škodu odhadla Drážní inspekce na 2,2 milionu.
Foto: HZS Středočeského kraje

"Na vlečce ve Mstěticích ujelo 32 odstavených vozů, které při své jízdě projely přes železniční přejezd zabezpečený světelnou signalizací a závorami bez pozitivní signalizace. Železniční přejezd nebyl v době průjezdu ujetých vozů ve výstraze a nevaroval řidiče, že se blíží vlak a došlo ke střetnutí s automobilem," popsal mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

"Následně sedm z ujetých vozů přes výkolejku vykolejilo. V důsledku mimořádné události byl poškozen sloup trakčního vedení a stavědlo," uvedl. Drážní inspekce zahájila šetření mimořádné události.

Na místě pracují drážní hasiči. Vykolejené vagony vyprošťovat pomocí speciální techniky. Na místě mají tři vozidla včetně vyprošťovacího automobilu.

Provoz mezi stanicemi Praha-Horní Počernice a Čelákovice je přerušen. České dráhy zavedly náhradní autobusovou dopravu. Do zastávky Zeleneč mohou cestující využít linku 353. Kvůli přesunu vozů na náhradní dopravu je příměstská autobusová linka 302 zkrácena do trasy Letňany - Přezletice - Veleň.

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pátek v rozhovoru pro Rádio Impuls odmítl, že by měl kvůli sérii nehod na železnici ze své funkce odstoupit. "To není dáno ministrem nebo vedením ministerstva dopravy. Nemám radost z toho, co nastalo zejména v červenci při nehodách u Perninku a Úval, ale okamžitě jsme začali dělat bezpečnostní opatření," tvrdí.

V pátek také jednala pracovní komise ke zvýšení bezpečnosti železničního provozu, která vznikla právě kvůli rostoucímu počtu nehod a jiných mimořádných událostí na české železnici.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Pražské letiště loni odbavilo 3,66 miliony pasažérů, o 79 procent méně

Pražské letiště Václava Havla loni odbavilo 3,66 milionu cestujících, což je meziroční propad o 79 procent. Zároveň je to nejnižší počet cestujících za posledních 25 let. Loňský rok bezprecedentně narušila koronavirová krize, před ní provoz rostl. Letiště, které kvůli ztrátám muselo i propouštět, v letošním roce očekává postupně obnovování dopravy.

Vloni se tak přerušila série od roku 2013, kdy na letišti provoz nepřetržitě rostl až k rekordním 17,8 milionu cestujících v roce 2019.

Před krizí přitom letiště očekávalo pro rok 2020 další růst, ten se však zastavil na jaře po vypuknutí pandemie koronaviru. Ta během jarních měsíců snížila počet cestujících o více než 99 procent. V létě sice provoz postupně rostl ke zhruba 600.000 cestujících za červenec a srpen, stále však byl hluboko pod normálem. Krize navíc na podzim znovu zesílila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy