Studenti z Fakulty mezinárodních vztahů se proti podobě přednášky ohradili. "Cítili jsme potřebu říci, že ne celá VŠE je takto nekritická vůči osobě pana Ovčáčka. Navíc daná tematika, ke které se pan mluvčí vyjadřoval, vyzněla z jeho úst spíše jako provokace. O důstojné náplni přednášky hodné takto vážené akademické půdy se tedy nedá hovořit," řekla Aktuálně.cz Jana Soukupová, členka Klubu mladých politologů, na jejichž Facebooku se kritické prohlášení objevilo.
Podle Soukupové se prohlášení stalo virálním a během několika hodin ho sdílelo několik stovek lidí.
Studentům se zároveň nelíbí, že k tématu fake news neměl prezidentův mluvčí oponenta. "Můžeme tedy přednášku brát v rámci zachování plurality názorů jako pohled z té druhé strany? V tom případě však pan Ševčík zapomněl přizvat dalšího lektora, který by se bojem proti ‚fake news' skutečně zabýval," píší studenti v prohlášení a žádají, aby proděkan do budoucna na celou univerzitu nevrhal špatné světlo.
Klub se podle Soukupové dlouhodobě snaží pořádat názorově vyvážené diskuse, ale často jsou vystaveni nesmyslným překážkám ze strany vedení školy.
Mluvčí hovořil před studenty specializace management hospodářské politiky, kteří musejí absolvovat kurz pod názvem "organizace trhů a odvětví pohledem manažerů". Přednášky podle Ševčíka připravují studenty na praxi. "Musejí je dělat lidé, kteří tomu rozumí a v podstatě jsou ve společnosti známí," řekl serveru Seznam Zprávy Ševčík.
V minulosti v rámci kurzu vystoupili například Vladimír Piskáček, ředitel redakcí vydavatelství Economia, pražská vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová či šéf společnosti ČEZ Daniel Beneš.