Jiří Ovčáček

Středula se potkal se Zemanem, poděkoval za podporu kandidatury na prezidenta

Odborový předák Josef Středula se ve středu na Pražském hradě sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Po schůzce šéf Českomoravské konfederace odborových svazů na Twitteru uvedl, že Zemanovi poděkoval za přijetí a za podporu jeho kandidatury na prezidenta. Zeman už dříve řekl, že by podpořil Středulu a předsedu ANO Andreje Babiše, což podle Středuly zopakoval i dnes.

Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček ve středu odpoledne uvedl, že prezident Zeman přijal na Pražském hradě Středulu, a to na jeho žádost.

Zatímco Středula začal sbírat podpisy podporující jeho nominaci začátkem května, Babiš oznámil kandidaturu až tuto neděli, jen několik hodin poté, co se sešel na zámku v Lánech se Zemanem.

Zdroj: ČTK

Hrad zveřejnil platy úředníků, Mynář bral loni 1,89 milionu čistého

Prezidentská kancelář v pondělí zveřejnila na webu roční platy a odměny svých vedoucích zaměstnanců. Vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář měl loni čistý plat přes 1,39 milionu korun a k tomu získal odměny téměř 494 tisíc korun. Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček k platu 744 000 korun čistého dostal za minulý rok odměny 170 200 korun.

Mynář i Ovčáček dostali loni nejnižší odměny od roku 2018, přesto byla Mynářova odměna nejvyšší ze všech vedoucích zaměstnanců hradní kanceláře, upozornil server Seznam Zprávy.

Připomněl také, že v minulých letech se veřejnost musela často o informace o platech hradních úředníků soudit. Předloni soudy řekly, že má Hrad poskytnout informace o platech, odměnách a dalších benefitech, které pobírali v letech 2016 a 2017 Mynář, Ovčáček a další ředitelé odborů nebo sekcí prezidentské kanceláře.

Zdroj: ČTK

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Pokračovat