Sobotka bude jednat o snížení cen dat ve sněmovně. Chce protlačit přijetí normy v prvním čtení

ČTK ČTK
28. 2. 2017 12:31
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) svolal na pátek jednání zástupců všech parlamentních stran k novele zákona o elektronických komunikacích. Chce prověřit možnost zrychleného přijetí normy. Přijetí normy v prvním čtení by podle premiéra bylo ve prospěch tlaku na snížení ceny mobilních dat. Premiér si slibuje od schůzky diskusi nad novelou a shodu, která by umožnila novelu rychle přijmout a rychle v této věci učinit krok vůči spotřebitelům, uvedl mluvčí vlády Martin Ayrer. Sobotka od středy nahradí v čele ministerstva průmyslu a obchodu Jana Mládka (ČSSD).
Bohuslav Sobotka.
Bohuslav Sobotka. | Foto: Jiří Koťátko / Economia
 

Právě se děje

před 13 minutami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. Pomohly jim k tomu remízy třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0) ve 42. kole druhé ligy. "Kanárci" jsou tím pádem z jejich dosahu, v čele tabulky mají osmibodový náskok na druhý Watford a k dobru večerní zápas s Bournemouthem. K zajištění prvního místa jim v posledních pěti duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy