Šlachta se na jižní Moravě narodil. Na jeho první drive-in debatu přijela stovka aut. Naplánované má další dvě podobné akce, jednu v Praze a o druhé jedná v Ostravě. Zhruba na 50 místech po celé zemi mohou lidé podpořit Šlachtovo hnutí podpisem, aby se mohlo zúčastnit voleb.
Šlachtovi posílali lidé otázky přes internet. K přijetí eura uvedl, že na něj není vhodná doba. "Buďme rádi, že máme českou korunu a že odolává," uvedl. Podle jeho hnutí by se přijetím eura zúžila pro ČR vyjednávací pozice a země by přijala závazky za další státy s eurem.
Otázky směřovaly i na Babiše. "Je pro mě jedno velké zklamání. Ze slibů, které byly, jako například boj proti korupci, nezůstalo nic," uvedl Šlachta. ČTK řekl, že není pravda, že by měl spolupracovat s bývalým místopředsedou hnutí ANO a bývalým primátorem Brna Petrem Vokřálem, který hnutí loni po sporech opustil. O možné spolupráci se v kuloárech spekulovalo. K případné spolupráci s politickými subjekty po volbách uvedl, že by nechtěl spolupracovat s extremistickými subjekty nebo takovými, které rozdělují společnost.
Šlachta uvedl, že hnutí u migrantů nepřistoupí na kvóty a je za tvrdý postih převaděčů. Dále je pro zeštíhlení státní zprávy a její digitalizaci. Řekl také, že chápe frustraci lidí kvůli opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru, na druhé straně ale podle něj není dobré pořádat demonstrace.
Šlachta osm let řídil protimafiánský úřad policie - od ledna 2008, kdy nahradil Jana Kubiceho, do června 2016. Podílel se na zásahu, který vedl k pádu kabinetu Petra Nečase (ODS). Později působil u celníků, kde předloni skončil.