reklama
 
 

Praha vytvoří kartu pro turisty, poslouží jako vstupenka do muzea, jízdenka MHD i suvenýr na památku

20. 6. 2017 11:23
Pražští radní schválili novou víceúčelovou kartu pro turisty. Karta bude fungovat jako vstupenka do památek nebo jako jízdenka v MHD. Novou kartu by mělo vlastnit výhradně hlavní město, a to včetně autorských a licenčních práv. Pro vytvoření projektu jsou předpokládané náklady dva miliony korun. V budoucnu by si karta na sebe měla vydělávat sama.

Praha - Praha vytvoří pro turisty novou víceúčelovou kartu. Náklady na pořízení by mohly být dva miliony korun a její vznik by měla koordinovat městská společnost Operátor ICT. Vznik nové karty schválili pražští radní. Dosud v Praze fungují Prague Card a Prague City Pass, které provozují soukromé firmy.

"Jsem přesvědčen, že taková karta má potenciál, a to finanční i co se týče dat, neboť získáme řadu užitečných informací z oblasti turistického ruchu," řekl radní Jan Wolf (KDU-ČSL/Trojkoalice).

Město si pro vytvoření nové karty nechalo udělat analýzu. Vyplývá z ní, že dosud vydávané karty jsou pro Prahu neperspektivní. Navíc by k nim pravděpodobně od soukromých firem nedostala autorská a vlastnická práva. Loni se těch současných prodalo asi 51 tisíc. "Třeba Amsterodam jich prodal 175 tisíc, přitom má zhruba o 600 tisíc nižší turistickou návštěvnost než Praha. Jsem přesvědčen, že naše karta bude mít potenciál prodeje 250 tisíc kusů, který se bude zvyšovat," řekl Wolf.

Město se chystá v případě nové karty vytvořit její fyzickou i elektronickou podobu. Turisté ji budou používat jako vstupenky do památek i jako jízdenku MHD. Plastová karta by pak podle Wolfa mohla sloužit i jako suvenýr. "Víme, že si ji lidé často schovávají, proto bude fungovat i jako suvenýr, třeba v podobě Hradčan a podobně," řekl.

Novou kartu by mělo vlastnit výhradně hlavní město, a to včetně autorských a licenčních práv. "Vhodným řešením pro vytvoření nové pražské turistické karty je využití Operátora ICT pro zajištění technické stránky. Obchodně-organizační záležitosti by bylo možné zajistit prostřednictvím organizace PIS-PCT (Pražská informační služba - Prague City Tourism)," píše se v dokumentu, který schválili radní.

Nyní by měla být zřízena pracovní skupina, ve které by byli zástupci magistrátu i městských společností Operátor ICT a PIS-PCT. Pro vytvoření projektu jsou předpokládané náklady dva miliony korun. V budoucnu by si karta na sebe měla vydělávat sama.

autor: ČTK | 20. 6. 2017 11:23

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama