On-line, který se nekonal

Martina Macková
23. 3. 2006 13:20
Praha - Miroslav Tancoš měl být šestý z 16 stranických lídrů, kteří se v březnu a dubnu účastní v deníku Aktuálně.cz on-line rozhovorů se čtenáři.

Pravidla on-line rozhovorů s politiky a celé čtenářské ankety "Vyberte si svého premiéra" najdete ZDE.

Miroslav Tancoš, předseda Romské demokratické sociální strany České republiky, kterou povede do voleb, však na on-line rozhovor nedorazil.

Infobox

MIROSLAV TANCOŠ

  • je mu 46 let, narodil se v Novém Boru. Je rozvedený a má tři děti
  • v Novém Boru absolvoval střední sklářskou školu s nástavbou na taviče skla. Jako tavič skla pracoval 16 let v podniku Crystalex Nový Bor, pak rok jako vedoucí provozovny Městského úřadu Nový Bor
  • po roce 1989 začal podnikat ve stavebnictví
  • předsedou Romské demokratické sociální strany ČR byl zvolen loni v dubnu na ustavující konferenci strany

Navzdory mnohokrát potvrzenému termínu do redakce bez omluvy nepřišel, jeho mobilní telefon byl nedostupný. A stejně tak mobil místopředsedy strany; hluchý byl i telefon v kanceláři.

Všem čtenářům se - přesto, že chyba není na straně redakce - velmi omlouváme.

Miroslav Tancoš se léta politicky angažuje v romském hnutí, dva roky byl prvním místopředsedou Romské občanské iniciativy ČSFR.

Kandidát, který měl od 13:00 odpovídat v přímém přenosu, založil občanské sdružení s celostátní působností Kulturní svaz občanů romské národnosti ČR, v němž organizoval různé sportovní, kulturní a společenské akce.

Řešil i některé sociální problémy Romů a pomáhal využívat grantové programy pro rozvoj národní kultury Romů.

 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy