Bárta vzdal boj o předsedu VV: Stojím za Johnem

Michal Žák Michal Žák
11. 5. 2011 15:59
Můj čas ještě nenastal, řekl bývalý ministr dopravy a šedá eminence politiky
Foto: Jan Langer

Praha - Faktický šéf Věcí veřejných Vít Bárta oznámil, že nebude kandidovat na post předsedy strany.

VV chtěl šéfovat ještě dříve, než přišel o post ministra dopravy. Od plánu kandidovat neustoupil ani poté, co média zveřejnila jeho plán, jak bude díky angažmá v politice profitovat jeho byznys.

Nyní stanovisko změnil: Strana podle něj jako "jeden muž" podpořit Radka Johna.

Vicepremiér pro boj s korupcí ve středu oznámil rezignaci. Vadilo mu vměšování premiéra Petra Nečase do chodu úřadu, John dále tvrdí, že premiér z ODS nemá chuť skutečně bojovat s korupcí.

Bárta tento krok označil za důkaz, že Johnovi nešlo o koryto. "Z pozice předsedy strany nemohl udělat více," míní někdejší ministr dopravy. "Nyní se strana musí sjednotit za Radkem Johnem. Z VV a Radka Johna si nikdo legraci dělat nebude," prohlásil.

O hlasy véčkařů se tak kromě Johna budou koncem května ucházet i předsedkyně poslaneckého klubu Karolína Peake, poslanec a významný sponzor Michal Babák a místopředsedkyně sněmovního výboru pro vědu Dagmar Navrátilová.

Peake původně kandidovat nechtěla, především kvůli rodině. Svůj názor ale změnila, přičemž za hlavní podnět uvedla nedávnou vnitrostranickou krizi s údajným uplácením poslanců právě Vítem Bártou.

Po ní strana ze svých řad vyloučila Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí. Nejmenší poslanecký klub musel opustit i Stanislav Huml, který ale nebyl členem Věcí veřejných.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN: Kvůli turecké ofenzivě v Sýrii uteklo z domovů 160.000 lidí

Boje na severovýchodě Sýrie vyvolaly vážnou humanitární krizi, uvedl mluvčí OSN. Podle Stéphana Dujarrice od začátku turecké ofenzivy před šesti dny uteklo ze svých domovů již nejméně 160.000 civilistů. Většinou lidé prchali před násilnostmi ve městech Tall Abjad a Rás al-Ajn, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy