Bárta vzdal boj o předsedu VV: Stojím za Johnem

Michal Žák Michal Žák
11. 5. 2011 15:59
Můj čas ještě nenastal, řekl bývalý ministr dopravy a šedá eminence politiky
Foto: Jan Langer

Praha - Faktický šéf Věcí veřejných Vít Bárta oznámil, že nebude kandidovat na post předsedy strany.

VV chtěl šéfovat ještě dříve, než přišel o post ministra dopravy. Od plánu kandidovat neustoupil ani poté, co média zveřejnila jeho plán, jak bude díky angažmá v politice profitovat jeho byznys.

Nyní stanovisko změnil: Strana podle něj jako "jeden muž" podpořit Radka Johna.

Vicepremiér pro boj s korupcí ve středu oznámil rezignaci. Vadilo mu vměšování premiéra Petra Nečase do chodu úřadu, John dále tvrdí, že premiér z ODS nemá chuť skutečně bojovat s korupcí.

Bárta tento krok označil za důkaz, že Johnovi nešlo o koryto. "Z pozice předsedy strany nemohl udělat více," míní někdejší ministr dopravy. "Nyní se strana musí sjednotit za Radkem Johnem. Z VV a Radka Johna si nikdo legraci dělat nebude," prohlásil.

O hlasy véčkařů se tak kromě Johna budou koncem května ucházet i předsedkyně poslaneckého klubu Karolína Peake, poslanec a významný sponzor Michal Babák a místopředsedkyně sněmovního výboru pro vědu Dagmar Navrátilová.

Peake původně kandidovat nechtěla, především kvůli rodině. Svůj názor ale změnila, přičemž za hlavní podnět uvedla nedávnou vnitrostranickou krizi s údajným uplácením poslanců právě Vítem Bártou.

Po ní strana ze svých řad vyloučila Jaroslava Škárku a Kristýnu Kočí. Nejmenší poslanecký klub musel opustit i Stanislav Huml, který ale nebyl členem Věcí veřejných.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Facebook zablokoval barmské armádě přístup ke svým platformám

Společnost Facebook oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

"Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě Facebook a Instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy