Na šéfa VV budou kandidovat John, Bárta i Peake

ČTK ČTK
12. 4. 2011 20:50
Nominace pěti kandidátů na předsedu strany potvrdilo vedení VV
Věci veřejné
Věci veřejné | Foto: Jan Langer

Praha - Širší vedení Věcí veřejných v úterý večer z 13 zájemců potvrdilo nominace pěti kandidátů na předsedu strany.

Jde o současného předsedu a ministra vnitra Radka Johna, ministra dopravy a sponzora strany Víta Bártu, předsedkyni poslaneckého klubu Karolínu Peake, poslance a významného sponzora Michala Babáka a místopředsedkyni sněmovního výboru pro vědu Dagmar Navrátilovou.

Všichni uvedení členové nejmenší parlamentní strany svou kandidaturu přijali, a budou se tedy vážně ucházet o křeslo předsedy.

Nominace na předsedy udělovaly krajské organizace strany a členové jejího grémia.

Nejvíce nominací získal současný předseda John, který obdržel o polovinu více návrhů než jeho hlavní konkurent Bárta. O jeden hlas více než ministr dopravy získala Peake. Olomoucká poslankyně Dagmar Navrátilová získala sedm nominací, Babák čtyři.

John svůj záměr obhajovat předsednické křeslo oznámil jako první ze všech vážných uchazečů.

Bárta minulý týden prohlásil, že se o funkci předsedy VV bude ucházet, neboť chce očistit své jméno v souvislosti s údajným korupčním skandálem uvnitř nejmenší strany vládní koalice. Někdejší poslanci VV Jaroslav Škárka a Kristýna Kočí ho totiž obvinili z toho, že se je pokusil uplácet.

Peake původně kandidovat nechtěla i s ohledem na svoji rodinu. Nakonec svůj úmysl ale změnila. Hlavním impulzem podle ní byla vnitrostranická krize způsobená odchodem Kočí, Škárky a také poslance Stanislava Humla, který ale nebyl členem VV. Peake chce svou kandidaturou vyjádřit podporu Věcem veřejným, uvedla minulý týden.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čeští plochodrážníci vybojovali stříbro ve MS družstev na dlouhé dráze

Historického úspěchu dosáhli čeští jezdci v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze, když v německé Vechtě vybojovali stříbrné medaile. Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek podlehli ve finále Francouzům, kteří obhájili loňský premiérový triumf.

O velké překvapení se čeští reprezentanti postarali v semifinále, v němž před deseti tisíci diváků vyřadili favorizované Němce. Domácímu týmu nepomohl ani úřadující světový šampion mezi jednotlivci Martin Smolinski. Osminásobní mistři světa se museli spokojit s bronzem.

Dosavadním největším úspěchem českých jezdců bylo třetí místo z roku 2016 z Mariánských Lázní.

před 1 hodinou

Volejbalisté porazili na ME bez ztráty setu Estonsko

Čeští volejbalisté zaznamenali na mistrovství Evropy první výhru ve skupině D. Svěřenci trenéra Michala Nekoly dnes v Rotterdamu i díky deseti esům zdolali Estonsko 3:0 po setech 25:18, 34:32 a 28:26.

Nejvíce bodujícím hráčem utkání byl český univerzál Jan Hadrava s 23 body. Dramatický druhý i třetí set navíc vždy ukončil nechytatelným podáním.

Dalšími českými soupeři budou v pondělí mistři světa Poláci. Pak je ještě čeká Nizozemsko a Černá Hora. Do osmifinále postoupí nejlepší čtveřice.

Další zprávy