reklama
 
 

Policie obvinila muže z vraždy dvou nezletilých bratrů, třetího sourozence prý napadl

Aktualizováno 31. 10. 2017 13:15
Policie zadržela 26letého muže z Počátek a obvinila ho z vraždy jeho dvou bratrů (oba 17 let) a napadení třetího bratra. Muži hrozí výjimečný trest.

Jihlava/Počátky (Pelhřimovsko) - Z vraždy dvou bratrů a napadení třetího bratra obvinila policie šestadvacetiletého muže z Počátek na Pelhřimovsku. Tragedie se stala v sobotu v nočních hodinách. Muž podle kriminalistů na své bratry zaútočil zřejmě nožem. Nepřežila sedmnáctiletá dvojčata, zraněn byl i třetí sedmadvacetiletý bratr. Obviněný muž se k činu přiznal. Hrozí mu vězení na 15 až 20 let, případně výjimečný trest, řekl novinářům kriminalista Pavel Kubiš.

Soudce v Pelhřimově rozhodl o vzetí obviněného do vazby, řekla novinářům mluvčí policie Dana Čírtková. Vyšetřování zločinu potrvá měsíce.

Podezřelého muže policie zadržela blízko místa činu. "Je stíhán jako obviněný ze zvlášť závažného zločinu vraždy spáchaného na více osobách," řekl Kubiš. Podle kriminalistů mohlo jít o zločin po předchozím uvážení. V minulosti byl muž už dvakrát soudně trestán. "Jednou jako mladistvý, jednou minulý rok za trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky," uvedl Kubiš.

Na tělech obětí i zraněného byla bodná a řezná poranění. "Jako vražedná zbraň se pravděpodobně jeví kuchyňský nůž," uvedl Kubiš. Dodal, že vážnějším následkům u zraněného bratra se podařilo zabránit díky lékařské pomoci. Podle zjištění kriminalistů byli zřejmě bratři v domě sami.

Možný motiv vražedného útoku kriminalista neuvedl. Znalci budou ještě posuzovat duševní stav pachatele a jeho příčetnost v době činu. Zjišťovat budou rovněž, zda byl obviněný či jeho bratři pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.

Jde o letošní druhý případ vraždy na Vysočině. V srpnu policisté obvinili Ukrajince z vraždy krajana na ubytovně v Humpolci na Pelhřimovsku. V roce 2016 vyšetřovali kriminalisté na Vysočině vražd a pokusů o vraždu sedm, ve třech případech napadení lidé zemřeli.

autor: ČTK | 31. 10. 2017 12:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama