Policie vyšetřuje vraždu mladé dívky a pokus o vraždu její kamarádky. Obviněnému hrozí až 20 let

ČTK ČTK
25. 9. 2017 11:41
Děčínští kriminalisté vyšetřují vraždu čtrnáctileté dívky a pokus o vraždu její šestnáctileté kamarádky. Tragédie se stala v Doubici na Děčínsku. Pětatřicetiletého muže zadrželi policisté krátce po činu. Muž je obviněn z vraždy a pokusu o vraždu a hrozí mu 15 až 20 let vězení či výjimečný trest. Policie podá státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby. Tragédie se stala v neděli ráno.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Jan Schejbal

Doubice - Kriminalisté vyšetřují vraždu nezletilé dívky v Doubici na Děčínsku a pokus o vraždu další mladistvé dívky Policie podezřelého zadržela krátce po tragédii, uvedla krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

"Krajští kriminalisté vyšetřují případ násilného trestného činu vraždy a pokusu vraždy, ke kterému došlo v noci na neděli v jedné z obcí na Děčínsku. Děčínským policistům se podařilo v krátké době zadržet podezřelého pětatřicetiletého muže. Kriminalistům se doznal k vraždě nezletilé dívky a pokusu vraždy mladistvé," uvedla Hyšplerová.

Tragédie se odehrála v Doubici nedaleko Krásné Lípy. Obec má zhruba sto obyvatel. Podle místních je obětí čtrnáctiletá dívka, druhé dívce, která přežila, je 16 let. Policisté jsou stále na místě tragédie. Okolí označili páskami.

Víkendový zásah v obci potvrdil také mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. "Mohu potvrdit, že v Doubici jsme v neděli kolem 9:45 na výzvu policie zasahovali. Vzhledem k počínajícímu vyšetřování kriminální policií nebudeme poskytovat bližší informace," uvedl Voleník. Bližší informace s ohledem na věk obětí a jejich rodiny nebude poskytovat ani policie. "Zároveň žádáme média o totéž. V souvislosti s informováním o této tragédii, berte ohled na rodiny obětí, buďte ohleduplní a respektujte jejich bolest," doplnila Hyšplerová.

Kriminalisté už muže obvinili. Hrozí mu 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. Policie zároveň podá státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby.

 

Právě se děje

Další zprávy