Policie obvinila matku z vraždy novorozeněte v pražské Lhotce. Žena je ve vazbě

ČTK ČTK
3. 10. 2017 20:45
Policie obvinila ženu z vraždy novorozeněte na pražském sídlišti ve Lhotce. Kriminalisté případ jeho náhlého úmrtí vyšetřují od soboty. Obviněnou je matka oběti, která je stíhána vazebně. "Případem se zabývají kriminalisté od sobotního odpoledne. Stalo se to ve Štúrově ulici v Praze 4 v jednom z panelových bytů. Zadržena byla matka dítěte, je stíhána vazebně," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Kvůli nízkému věku oběti nejsou bližší informace k dispozici, dodal. Podle televize Prima, která na případ upozornila, dítě zřejmě zemřelo krátce po porodu.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Isifa/Thinkstock
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy