Soud poslal do vazby muže, který zavraždil čtrnáctiletou dívku a pokusil se zabít i její kamarádku

ČTK ČTK
26. 9. 2017 16:50
Děčínský okresní soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky a pokusu o vraždu její šestnáctileté kamarádky. Informoval o tom státní zástupce Lukáš Otipka. Pětatřicetiletému muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. "Vazba byla navrhovaná jako vazba útěková a jako vazba předstižná, soud mému návrhu vyhověl,“ řekl Otipka. K vazbě předstižné se přistupuje v případě, že by mohl dotyčný opakovat trestnou činnost, z níž je obviněn. Tragédie se odehrála v noci na neděli v Doubici, malé obci v Českém Švýcarsku. Muž se podle svých známých nedávno rozešel s přítelkyní a chtěl se z vesnice odstěhovat. Starší z dívek znal déle, mladší z nich jen několik dnů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy