Soud poslal do vazby muže, který zavraždil čtrnáctiletou dívku a pokusil se zabít i její kamarádku

ČTK ČTK
26. 9. 2017 16:50
Děčínský okresní soud poslal do vazby muže obviněného z vraždy čtrnáctileté dívky a pokusu o vraždu její šestnáctileté kamarádky. Informoval o tom státní zástupce Lukáš Otipka. Pětatřicetiletému muži hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest. "Vazba byla navrhovaná jako vazba útěková a jako vazba předstižná, soud mému návrhu vyhověl,“ řekl Otipka. K vazbě předstižné se přistupuje v případě, že by mohl dotyčný opakovat trestnou činnost, z níž je obviněn. Tragédie se odehrála v noci na neděli v Doubici, malé obci v Českém Švýcarsku. Muž se podle svých známých nedávno rozešel s přítelkyní a chtěl se z vesnice odstěhovat. Starší z dívek znal déle, mladší z nich jen několik dnů.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy