Podvodník vymámil z ženy přes milion korun. Tvrdil jí, že je námořní inženýr z Norska

ČTK ČTK
23. 9. 2019 11:56
Neznámý podvodník připravil prostřednictvím sociálních sítí třiačtyřicetiletou ženu z Hradce Králové o 1,3 milionu korun. Podvodník vystupoval jako námořní inženýr z Norska. Žena se s ním seznámila na internetové seznamce a postupně mu peníze poslala na poštovné na poslání balíku a na zaplacení různých fiktivních poplatků. Když žena žádný balík nedostala, obrátila se na policii.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Žena se s údajným námořníkem seznámila na internetu letos v červnu, když prý plul přes Středozemní moře. "Po nějaké době ji muž požádal, zda by jí mohl poslat balíček se svými osobními věcmi, u kterého je třeba zaplatit poštovné. Lodi totiž hrozilo přepadení piráty. Žena mu uvěřila a necelých padesát tisíc korun v eurech zaslala," uvedla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Pak žena platila za údajné proclení, pojištění, vývozní daň a jiné věci. Protože ženě došly vlastní úspory, vzala si u několika společností půjčky a půjčila si i od známých. Podvodníkovi hrozí až osm let vězení. 

Podobný případ hradecká policie řešila letos v březnu, kdy údajný americký novinář připravil devětatřicetiletou ženu z Hradce Králové o více než 640 tisíc korun. Muž vystupoval jako novinář pracující v Pákistánu. Také jemu žena poslala peníze na to, aby jí mohl poslat kufr s věcmi a penězi. Na policii se žena obrátila poté, když zjistila, že na fotce je místo Američana známý moderátor maďarské televize.

V lednu se na hradeckou policii obrátila třiašedesátiletá žena, která údajnému námořníkovi v potížích poslala téměř 400 tisíc korun. Již loni připravil údajný voják mezinárodní mise v Tel Avivu sedmašedesátiletou ženu téměř o milion korun. Žena podvodníkovi poslala všechny své úspory a ještě se zadlužila.

V dalším případě sedmatřicetiletá žena loni poslala 33 tisíc korun údajnému vojákovi speciálních pozemních sil americké armády v Damašku. Na zaplacení letenky muž žádal dalších tři tisíce dolarů. Jelikož tolik žena neměla, chtěla zaslat jen dva tisíce dolarů. Platbu ale jako podezřelou banka zablokovala.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy