Po dvou násilnících, kteří pobodali muslima, pátrá policie. Případ řeší mordparta

Lukáš Werner Lukáš Werner
1. 2. 2016 10:44
Pražská policie už třetí den neúspěšně pátrá po dvou násilnících, kteří v Kodaňské ulici ve Vršovicích přepadli jednačtyřicetiletého muslima. Muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici. Případ vyšetřují detektivové z "mordparty".
Útočníci v pražských Vršovicích nožem napadli muslimského aktivistu syrského původu. (Ilustrační foto)
Útočníci v pražských Vršovicích nožem napadli muslimského aktivistu syrského původu. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Třetím dnem pátrají policisté po dvou násilnících. Ti v sobotu ráno napadli v pražských Vršovicích jedenačtyřicetiletého muslimského aktivistu, který pochází z Kavkazu a do Česka přišel ze Sýrie. S bodným zraněním břicha skončil v nemocnici. Muž údajně dlouhodobě pomáhá uprchlíkům.

Jeho přítelkyně v neděli řekla serveru Lidovky.cz, že si na něj útočníci počkali, když si šel zaběhat. Násilníci podle ní byli holohlaví a tetovaní a útočili dlouhým nožem. Podle informací serveru iDnes.cz na něj křičeli slova naznačující, že motivem bylo právě aktivistovo náboženské vyznání.

Dva útočníky policie podezřívá ze zvlášť závažného zločinu pokusu o těžké ublížení na zdraví. "S ohledem na závažnost celého případu nebude v tuto chvíli policie poskytovat žádné další informace," doplnila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová v neděli potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. "U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout," uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadaného dává útok do souvislosti s tím, že oba pomáhají běžencům. „V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ uvedla.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 2 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy