reklama
 
 

Po dvou násilnících, kteří pobodali muslima, pátrá policie. Případ řeší mordparta

1. 2. 2016 10:44
Pražská policie už třetí den neúspěšně pátrá po dvou násilnících, kteří v Kodaňské ulici ve Vršovicích přepadli jednačtyřicetiletého muslima. Muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici. Případ vyšetřují detektivové z "mordparty".

Praha - Třetím dnem pátrají policisté po dvou násilnících. Ti v sobotu ráno napadli v pražských Vršovicích jedenačtyřicetiletého muslimského aktivistu, který pochází z Kavkazu a do Česka přišel ze Sýrie. S bodným zraněním břicha skončil v nemocnici. Muž údajně dlouhodobě pomáhá uprchlíkům.

Jeho přítelkyně v neděli řekla serveru Lidovky.cz, že si na něj útočníci počkali, když si šel zaběhat. Násilníci podle ní byli holohlaví a tetovaní a útočili dlouhým nožem. Podle informací serveru iDnes.cz na něj křičeli slova naznačující, že motivem bylo právě aktivistovo náboženské vyznání.

Dva útočníky policie podezřívá ze zvlášť závažného zločinu pokusu o těžké ublížení na zdraví. "S ohledem na závažnost celého případu nebude v tuto chvíli policie poskytovat žádné další informace," doplnila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová v neděli potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. "U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout," uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadaného dává útok do souvislosti s tím, že oba pomáhají běžencům. „V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ uvedla.

autor: Lukáš Werner | 1. 2. 2016 10:44

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama