Po dvou násilnících, kteří pobodali muslima, pátrá policie. Případ řeší mordparta

Lukáš Werner Lukáš Werner
1. 2. 2016 10:44
Pražská policie už třetí den neúspěšně pátrá po dvou násilnících, kteří v Kodaňské ulici ve Vršovicích přepadli jednačtyřicetiletého muslima. Muž skončil s bodným poraněním břicha v nemocnici. Případ vyšetřují detektivové z "mordparty".
Útočníci v pražských Vršovicích nožem napadli muslimského aktivistu syrského původu. (Ilustrační foto)
Útočníci v pražských Vršovicích nožem napadli muslimského aktivistu syrského původu. (Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Praha - Třetím dnem pátrají policisté po dvou násilnících. Ti v sobotu ráno napadli v pražských Vršovicích jedenačtyřicetiletého muslimského aktivistu, který pochází z Kavkazu a do Česka přišel ze Sýrie. S bodným zraněním břicha skončil v nemocnici. Muž údajně dlouhodobě pomáhá uprchlíkům.

Jeho přítelkyně v neděli řekla serveru Lidovky.cz, že si na něj útočníci počkali, když si šel zaběhat. Násilníci podle ní byli holohlaví a tetovaní a útočili dlouhým nožem. Podle informací serveru iDnes.cz na něj křičeli slova naznačující, že motivem bylo právě aktivistovo náboženské vyznání.

Dva útočníky policie podezřívá ze zvlášť závažného zločinu pokusu o těžké ublížení na zdraví. "S ohledem na závažnost celého případu nebude v tuto chvíli policie poskytovat žádné další informace," doplnila mluvčí policie Andrea Zoulová.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová v neděli potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. "U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout," uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadaného dává útok do souvislosti s tím, že oba pomáhají běžencům. „V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ uvedla.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy