Muž v Praze skončil po útoku nožem v nemocnici, údajně pomáhal uprchlíkům a čelil výhrůžkám

ČTK ČTK, pv
Aktualizováno 31. 1. 2016 19:01
V sobotu ráno byl v pražských Vršovicích napaden jedenačtyřicetiletý muž. Podle informací serveru Lidovky.cz se jedná o muslimského aktivistu původem z Ruska, který je dlouhodobě činný v oblasti pomáhání uprchlíků. Podle zdrojů iDnes.cz křičeli útočníci na poškozeného slova, která naznačují, že motivem bylo náboženské vyznání muže.
Kriminalita. Ilustrační foto
Kriminalita. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Pražští policisté se zabývají případem napadení nožem, ke kterému došlo v sobotu ráno ve Vršovicích. Napadeným je jedenačtyřicetiletý muž. Podle serveru Lidovky.cz se jedná o muslimského aktivistu původem z Ruska, který je dlouhodobě činný v oblasti pomáhání uprchlíků.

Přítelkyně napadeného sdělila serveru Lidovky.cz, že si na něj útočníci počkali, když si šel zaběhat. Incident neskončil tragicky, napadený ale musel být s bodným poraněním v oblasti břicha hospitalizován.

Podle informací serveru iDNES.cz útočníci křičeli na poškozeného slova, která naznačují, že motivem bylo náboženské vyznání muže.

„Mohu potvrdit, že pražská policie prověřuje okolnosti sobotního napadení jedenačtyřicetiletého muže ve Vršovicích. Muž skončil s bodným poraněním v nemocnici, ale s ohledem na skutečnost, že je vyšetřování v samém počátku, nemůžeme sdělit nic bližšího,“ řekla serveru Lidovky.cz policejní mluvčí Andrea Zoulová. O motivu činu policie zatím odmítla spekulovat.

Mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová potvrdila, že v sobotu převáželi muže s bodným poraněním do vinohradské nemocnice. "U zásahu nebyl ani lékař, byla tam jenom posádka rychlé zdravotnické pomoci. Ten muž si sám z domova zavolal naši pomoc s tím, že ho údajně venku někdo měl napadnout," uvedla mluvčí.

Přítelkyně napadeného sdělila serveru, že útočili dva muži, kteří měli tetování a byli holohlaví. Agresoři podle ní zaútočili dlouhým nožem.

Podle ní zároveň předcházelo útoku několik událostí. Serveru Lidovky.cz sdělil, že jsou oba činní v pomoci uprchlíkům a byli již terčem různých výhrůžek. Před časem poškozenému neznámí útočníci nastříkali na auto hákový kříž. Další dva muži se jej pak údajně pokusili vyhledat v jedné z pražských modliteben. „V pomoci uprchlíkům jsme ‚známé persóny‘ a chodí výhrůžky nám oběma. A muslimové tady se bojí jakékoliv veřejné pozornosti, bojí se, že naštvou většinu,“ uvedla.

 

Právě se děje

Další zprávy