Tak vypadá boj o lidské životy v první linii. Fotoreportáž z jednotky intenzivní péče

Tak vypadá boj o lidské životy v první linii. Fotoreportáž z jednotky intenzivní péče
Zdravotní sestra se stará o covid pozitivního pacienta.
Příjem nových pacientů v těžkém stavu při onemocnění covid-19. Následující záběry byly pořízeny na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na konci listopadu 2021.
...
Kvůli zamezení atrofie svalů u ležících pacientů JIP je nutné jejich končetiny pravidelně protahovat.
Foto: Lukáš Bíba
Dan Poláček Pavel Švec Lukáš Bíba, Dan Poláček, Pavel Švec
Aktualizováno 4. 12. 2021 21:03
Pobyt na jednotce intenzivní péče je vždy skličující. Epidemie nemoci covid-19 to však ještě zvýraznila. Bohužel pacientů v těžkém stavu při nynější podzimní vlně neustále přibývá. Zdravotníci v mimořádném nasazení bojují o jejich životy. Mnohdy je to však marný boj. Následující záběry byly pořízeny na jednotce intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady na konci listopadu 2021.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Při pátečním náletu na věznici v Jemenu zemřelo nejméně 82 lidí

Při pátečním náletu Saúdskou Arábií vedené koalice na věznici, kterou v Jemenu spravují šíitští povstalci Húsíové zahynulo nejméně 82 lidí. S odkazem na povstalce a humanitární organizaci o tom informuje agentura AP.

Ve většině Jemenu nadále nefunguje internet. Nálety podle AP mezitím pokračují v hlavním městě Saná a v dalších částech země.

Páteční nálet v severní provincii Saada byl součástí intenzivní letecké a pozemní operace, která představuje eskalaci v jemenské občanské válce. V té Saúdskou Arábií vedená koalice bojuje proti šíitským povstalcům na straně mezinárodně uznané jemenské vlády. Koalice v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům v pondělí po útocích Húsíů na Spojené arabské emiráty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy